Boyatmak Saçı Yıpratır Mı?

Cevap dilinizin ucunda ancak ondan emin değilsiniz, değil mi? İşte gerçekler...

“Saçını boyatma! Yıpratırsın!”

Birçoğumuzun ilk gençliği bu ikazla geçti. Ancak bu ne kadar doğru olabilirdi? O mükemmel siyahlığa sahip saçlar neden o kadar parlak ve sağlıklı görünüyordu o zaman? Peki, çikolata kahvelerin neredeyse iştah açan ışıltısına ne demeliydi? Bu işte bir gariplik vardı. Belli ki boya saçı yıpratıyor olamazdı. 

Evet, burada bir tuhaflı, daha doğrusu bilgi kirliliği var. Saçınızdaki son nem molekülünü silip süpürene dek emen açıcı işlemleri bu senaryoya dahil ettiğinizde işler değişiyor. Rengi açılan saça boya uygulandığında saçın hem p boyayı tutacak gücü kalmıyor hem de sağlıkla ışıldayacak bir enerjisi… Bu sebeple özellikle, açılan saçın (mesela platin sarı) üzerine uygulanan boya işlemini sıklıkla tekrarlamanız gerekiyor. 

Normal saçın üzerine uygulanan boya da, elbette dünyanın en sağlıklı işlemi değil. Günün sonunda saçlarınıza hatta belki saç dibinize kimyasal temas ediyor…

Peki, açılan saçı nasıl kendine getirebilirsiniz? TONI&GUY Keratin Aktif Teknolojili Yıpranmış Saçlar için Şampuan & Saç Kremi ve Maske  imdadınıza yetişebilir. 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >