Yalnızca Düz Saçlıların Anlayacağı Problemler

Başa çıkmaları gereken bukleleri olmayabilir… Nitekim onların da problemleri mevcut.

Uzun, düz saçlar akla hemen Rapunzel’i getirse de, günlük hayatta bazen böyle masalsı bir algı yaratmayabiliyor. Hem ona sahip olanlar hem de dışardan görenler açısından. Doğal olarak düz saça sahip olanlar için durum sinir bozucu olabiliyor. İşte onların karşılaştığı bazı sorunlar. Eğer bu sorunları siz de yaşıyorsanız önerilerimize kulak verebilirsiniz. 

Hemen Yağlanıyor ve Ağırlaşıyor

Düz saçlar genellike incedir ve saçtaki doğal yağı da, kiri de hemen belli eder. İnce saçların bu kadar artığı kaldırmaması ve yağlı görünmesi normaldir. Hal böyle olunca ortada ‘hacim’ diye bir iddia da kalmaz. Saç ağırlaştığı için sönük görünür. İmdadınıza bir kuru şampuanın yetişmesine izin veriniz. Saçtaki fazla yağı emerek daha hacimli gösteren bu ajanlardan TONI&GUY Kuru Şampuan ailesinden size uygun olanı deneyebilirsiniz. 

Sürekli Elektrikleniyor

Maalesef… Hele bir de havalar soğuduğunda… Bu sıkıntıyı çözmek için yanınızda kurutma makinesi kağıdı taşıyabilirsiniz (T bölgesi kağıtlarının büyük boyutlu olanlarından yani). Bu kağıtla saçınızın üzerinden geçtiğinizde elektriğini alabilirsiniz.  

Hep Düz, Yola Gelmiyor 

Kendiliğinden düz saça ne kadar maşa uygularsanız uygulayın kendini salması olası. Ancak ona biraz doku katıp hacim vermeniz zor değil. Bunun için pas dalgalarını uygulayabilirsiniz. Plaj dalgası dendiğinde akla gelen ilk ürün olan TONI&GUY Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey’i saçlarınızın ucuna sıkıp parmaklarınızla yedirin/dağıtın. 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >