Saç Tipinize Göre Bob Saç Kesimi

Bob saç modelini saç tipinize göre deneyin!

Son birkaç yılın en çok tercih edilen saç modellerinden biri olan bob’un başarısı tesadüf değil…Üstelik sonbaharda saç kesimi en makul risklerden biri! Çoğumuzun konfor alanından çıkıp yenilikleri denemeye hazır olduğu bu dönemde saçlarınıza biraz nefes aldırmak, kırıklarınızdan kurtulmak için bob modeli tercih edebilirsiniz. Bob modelin neye benzediğini bilmiyorsanız, açıklayalım. Bob saç kesimi, 1909 yılında Paris’teki Antoine de Paris salonunda keşfediliyor. En kısasının ensede bittiği, kısa ya da orta uzunlukta seyreden bir saç kesimi. O, ne çok uzun ne çok kısa… Genellikle omuz hizasında bitiyor; sizi yormuyor. Uzun saçların aksine, toplanabilir uzunluğuna rağmen sizi bunaltmaması ve kolay şekil verilebilmesi bob’un bu kadar tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri. Öyle ki, 100 yıldan beri en çok tercih edilen saç modellerinden biri bob!

Neden bob saç kesimi?

Bob ile size ağırlık yapan gür ve dolgun saçlarınızı hafifletebilir ya da eğer saçlarınız inceyse, katlı bob yardımıyla onları daha dolgun gösterebilirsiniz. Bu da, bob’un size sunduğu özgürlüklerden.
Kendi içinde birçok farklı modele sahip. Küt, A-Line, dalgalı asi, pixie, ters ya da kısa asimetrik gibi bob saç kesimleri mevcut. Ancak hangi bob’u denerseniz deneyin öncelikle saç tipinizin bob’u kabul edip etmeyeceğini gözden geçirmeniz gerekiyor. 

Kalın Telli Saçlara Göre Bob 

Bob saç kesiminin her varyasyonu kalın telli saçlar için ideal. İster katlı ister düz olsun, kalın telli saçların yarattığı ağırlık bob’ı hizaya sokuyor. Nitekim çok kısa bob’larda saçınız olması gerekenden daha kabarık görünebilir. Eğer kalın telli saç tipiniz varsa bob kesiminizin uzunluğuna dikkat etmenizi öneriyoruz. Fazla uzun tutmayın…

İnce Telli ve Düz Saçlara Göre Bob 

İnce telli saçların elektriklenmeye nasıl meylettiğini biliyorsunuz! Bu durumdan kurtulmak için katsız bob kesime yönelebilirsiniz. Ayrıca artık havalar soğuduğundan bob kesimle kakülü de birleştirebilirsiniz. İnce telli saçların kakülle baş etmesi çok daha kolay. İnce telli saçlarınızı dizginlemek için TONI&GUY İnce Telli Saçlar İçin Şampuan’ı kullanabilirsiniz. 

Dalgalı Saçlara Göre Bob

Eğer saçlarınız dalgalıysa, bob kesimin sağladığı özgürlüklerden yararlanmanın tadını çıkarabilirsiniz. Doğal dalgalarınız bob kesimin daha da öne çıkmasına yardımcı olacak. Ancak eğer yeterli bir dokuya sahip değillerse dalgalı saç tellerinin sonbaharın rüzgarlı havasında kontrolü kaybetmesi olası. Dalgalı saçlarınıza ihtiyacı olan dokuyu kazandırmak için TONI&GUY Deniz Tuzu Etkili Sprey’i saçlarınıza sıkın ve parmaklarınızla yedirin. Bob saç kesiminizin hakkını bu şekilde verin!

İlham verici bob saç modellerini galeride derledik!

TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >