Oval Yüzler İçin Saç Kesimi

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanların deneyebileceği saç modelleri.

Saç modelini sadece beğenmeniz yeterli değil, aynı zamanda yüz şeklinize uygun olması da çok önemli. Bahsettiğimiz senaryoda odak noktamıza yuvarlak hatlara sahip yüzleri oturtalım.

Oval bir yüze sahip isimlerin saç kesimlerine baktığınızda genellikle hacimli veya kısa kesim modellere rastlayacaksınız. Kate Upton, Emma Stone, Cameron Diaz, Julianne Hough, Adele ve Michelle Williams bu listede sayabileceğimiz isimlerden sadece birkaçı. 

Eğer kısa saç gözünüzü korkutmuyorsa Michelle Williams’ın yıllardır vazgeçemediği pixie cut’ı deneyebilirsiniz. Ya da Julianne Hough’un asimetrik kesimli saçlarına bir şans verebilirsiniz. Saçlarınız düz ise hacim kazandırmak için saçlarınıza kat attırabilirsiniz. İnce telli saçlar yüzünüze yapışacağı için hatlarınızı olduğundan daha geniş gösterebilir. Bu yüzden de Cameron Diaz gibi omuz hizasında katlı bir modeli kullanabilirsiniz. Ama siz yine de uzun saçtan vazgeçmek istemiyorsanız küt bir modele yönelmek yerine daha hareketli bir modeli deneyin. Saçlarınızı ortadan ayırarak kullanmak istemiyorsanız saçlarınızın ön kısmını sağa veya sola atarak Adele’in tercih ettiği modeli deneyin.

Kaküllerden de destek alabileceğinizi unutmayın. Özellikle geniş bir alına sahipseniz kakül yüzünüze istediğiniz hissiyatı katmanızı sağlayacaktır.

Saçlarınızla yüzünüzü kapamaya çalışmayın. Dilediğiniz zamanlarda sıkı bir topuzu da kullanabileceğinizi aklınızın bir köşesine yazın. Yüz hatlarınızı saklamak yerine yüz hatlarınız ile uyum içinde olan bir saç modeli seçtikten sonra zaten istediğiniz etkiyi yaratacaksınız. Dalgalı modeller tercih etmek isterseniz de Bukle Belirginleştirici Sprey’den yardım almaktan çekinmeyin. Bu sayede dalgalarınız daha belirgin ve göz alıcı olacak. 

Saç
Saç Şekillendirme
Saç Stilleri
Saç modelleri
Oval Yüzler İçin Saç Modelleri
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >