Örgülü Saçların İlhamı: Game of Thrones

Game of Thrones’un son sezonu bugün itibariyle başladı. Bizse diziden değil, fantastik karakterlerin saçlarından ilham alıyoruz!

Örgü saçlar gözünüze ne zamandır çekici geliyor? Genellikle demode denseler de, gerçek birer can kurtaran oldukları aşikar. Saçınız yeterli uzunluktaysa, en zor anlarınızda imdadınıza yetişebilir: Örneğin saçınız dehşet kirliyse, kabarıksa ya da onu kurutmaya vaktiniz yoksa…

Şimdi odağımızı, örgülü saçlarla olan şahsi aşk-nefret tarihinizden çekelim ve popüler kültürdeki en yaygın kullanımlarından birine, Game of Thrones’a yönelelim.

Efsanevi diziyi anıyor ve konuyu da örgülerden açıyorsak adı geçecek ilk karakter elbette Daenerys Targaryen. Kar beyazı platin saçlarını farklı örgülerle tercih ediyor. Bunların ilk akla geleni, ön tutamlarını arkaya doğru ince şeritler halinde ördüğü model. Khaleesi de bu modeli bazen kalın birer blok örgü olarak da görüyoruz.

Cersei Lannister, omuzları üzerinden beline kadar uzanan saçlarını yumuşak dalgalarla tercih ediyor. Saçının ön tutamlarını geriye alarak ören Cersei Lannister’ın bu modeli, onun imzası.

Sansa Stark’ın zaman zaman tek ve uzun; bazense lolitadan hallice yukarıda birleştirdiği örgüleri kızıl saç rengiyle uyum sağlıyor.

Bu modelleri kendiniz üzerinde uygulamak isterseniz;

Saçlarınıza yaratacağınız dalgalarda ısıl işlemlere karşı saçınızı korumak için TONI&GUY Isıya Karşı Koruyucu Sprey’i,

Eğer doğal dalgalarınız varsa onları daha da öne çıkarmak için TONI&GUY Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey’i,

Örgülerinizi sağlamlaştırmak için TONI&GUY Esnek Tutuşlu Saç Spreyi’ni kullanabilirsiniz.

Game of Thrones örgülerine göz atmak için galeride ilerleyin.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >