Mezuniyet için Saç Modelleri

Hangi saç stillerini tercih etmeli?

Mayıs ayına girmemizle beraber çoğunuzu saran telaşı tahmin edebiliyoruz; «Mezuniyet günümde saçlarımı nasıl şekillendirmeliyim?» Düz, dalgalı, topuz, örgü ya da atkuyruğu… Öncelikle bu modeller arasından hangisini tercih edeceğiniz kuşkusuz ki seçeceğiniz kıyafetlere bağlı. Örneğin; iddialı ve parlak stillerden yana oyunuzu kullanacaksınız düz saç modeli ya da hafif dalgaları tercih etmelisiniz. Kıyafetiniz daha sade ve minimal detayların hâkimiyetindeyse; iri dalgalar ya da topuz modellerine yönelebilirsiniz. İstediğiniz çoğu saç modelini kuaför yardımı olmadan, kendiniz de yapabileceğinizi unutmayın. Çünkü gelişen dijital çağ sayesinde, saç modellerine dair ipuçlarını öğrenebilir kolayca da uygulayabilirsiniz. Şu an doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. O zaman lafı daha fazla uzatmadan, bu modelleri nasıl uygulayacağına gelin beraber bakalım.

Düz saç modelleri:

Saçlarınızın yıpranmasını en aza indirgemek için Isıya Karşı Koruyucu Sprey’i sıkarak işleme başlayabilirsiniz. Sonrasında ihtiyacınız olan ince bir tarak. Saçlarınızın üst katlarını topuz olarak tepeden toplayın. Altta kalan saçlarınızı da tutamlara ayırarak ince tarak yardımıyla düzleştirmeye başlayın; böylece saçlarınız düğüm düğüm olmadan ipeksi bir görümde pürüzsüz gözükecek. Aynı işlemi üst katlara da uyguladığınızda son olarak Parlaklık Verici Serum’u uygulayın, saçlarınızın yumuşak bir görünüme sahip olmasına yardımcı olun. Orta Tutuşlu Saç Spreyi ile de saç modelinizi sabitledikten sonra uzun soluklu bir geceye hazır olacaksınız!

Dalgalı Saç Modelleri:

Aslında “kendim nasıl becerebileceğim” sorusunu kendinize sorduğunuz dalgalı saç modellerinin de yapımı hayli kolay. İlk adım olarak Isıya Karşı Koruyu Sprey uygulayın. Saçlarınız zaten düz ve ince telliyse düzleştirici uygulamanıza gerek yok. Direk maşa aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Fakat eğer kalın telli ve kabarık bir saç tipine sahipseniz; Durulanmayan Şekillendirici Bakım Kremi’ni de uyguladıktan sonra saçlarınızı düzleştirin. Sonrasında kalın maşa yardımıyla saçlarınızın tüm tutamlarını kıvırın. İşlemi bitirdikten sonra saçlarınızı tarak ile son kez tarayın. Eğer hacimli bir görünüm istiyorsanız saçlarınızı öne yatırın ve 3 Boyutlu Şekillendirici Sprey’i saçlarınıza sıkın. Hacimli görünümden çok hoşlanmıyorsanız; son adım olarak Bukle Belirginleştirici Sprey’i kullanmanız yeterli olacaktır.

Topuz Modelleri:

Pek çok farklı topuz modeli var, bunun farkındayız. Fakat daha farklı bir topuz modeli denemek istiyorsanız Fransız Topuzu’nu saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Açık bıraktığınız saçlarınızı arkadan ellerinizle lüle yapıyormuşsunuz gibi bükün. Sonrasında topuz modeli veriyormuşsunuz gibi ensenizin üst kısmında sabitleyin. Gece boyunca formunu korumasını istiyorsanız ise; Ekstra Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi’nden yardım almanızda fayda var. 

At kuyruğu Modeli:

Gerek günlük hayatta gerekse özel davetlerde en büyük kurtarıcılarımızdan biri de atkuyruğu modeli… Mezuniyet gününde bile bu saç modelini tercih edecek birçok kişi olacağına eminiz. Öncelikle yüz yapınıza göre saçlarınızı nereden ayırmanız gerektiğini öğrenmenizde fayda var. Yuvarlak bir yüzünüz varsa saçlarınızı tam ortadan ayırmalı; uzun bir yüzünüz varsa yandan ayrılan modeller tercih etmelisiniz. Eğer atkuyruğunuzda hafif dalgalar tercih etmek isterseniz Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey’den yardım almayı unutmayın. Orta kalınlıkla bir maşa yardımıyla, kalın saç tutamlarını şekillendirdiğiniz saçlarınıza son olarak Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey’i sıkın. Sonrasında yapmanız gereken tek şey, bu özel gecenizde doyasıya eğlenmek.

Saç
Saç Şekillendirme
Saç modelleri
Mezuniyet
Mezuniyet Saçı
Mezuniyet İçin Saç Modelleri

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >