Maskülen Saç Modelleri

2020’nin en trend iki maskülen saç modelinden ilham almak için okumaya devam edin.

Pixie küllerinden doğuyor; slick back yani geriye taranmış saç modeli de her zamanki popülerliğini koruyor. 2020’nin en trend iki maskülen saç modelinden ilham almak için okumaya devam edin.

O kadar ön yargılı olmayın… Güzelliğiniz kısa saçlarınızla kendini daha çok belli edebilir. Boynunuzu uzun gösteren, yüzünüzü ortaya çıkaran maskülen saç kesimi, makyajınızda da iddialı tercihler yapmanıza olanak tanıyor; ekstra feminenliğe davetiye çıkarıyor.

En Trend Maskülen Saç Modelleri

Saçlarınızı maskülen bir modele sokmak istediğinizde aklınıza ilk gelen şey makas oluyorsa, kısmen haklısınız. Ancak saçlarınızın maskülen görünmesi için illa kısa ya da çok kısa olmalarına gerek yok. En çok tercih edilen iki maskülen saç modeline bir göz atın… 

Pixie 

Cara Delevinge, Zendaya, Ruby Rose, Scarlett Johansson, Zoe Kravitz,Ciara, Halsey, Pink, Katy Perry, Emilia Clarke, Lena Dunham… Bu isimler pixie kesimden vazgeçemeyen ünlüler arasında. Üstelik liste kendileriyle de kalmıyor.

Pixie’yi bunca ünlünün (siz bu ünlü sözcüğünü ‘şov dünyasında dikkat çeken insanlar’ olarak da okuyabilirsiniz) olası sebepleri malum: Bu saç insana bir kere yakıştı mı adeta bağımlılık yapıyor! Çünkü aslında riski bir model… Yakışmadığında sizi erkek gibi gösterip kendini aylara göz hapsine alabilir (çaresizce uzamasını beklersiniz). 

Ancak pixie saç modeli, saçlarınızı güçlendirmeniz ve her şeye sıfırdan başlamanız için harika yöntem de… Size yakıştığını varsayarsak…Kullanımı çok ama çok basit. Çok kısa değilse yalnızca wax ile şekil verebilirsiniz. Çok hızlı yıkanır, tarama gerektirmez ve hemen kurur. Uygun makyaja desteklendiğinde sizi ortamın en dikkat çekici kadınlarından biri yapabilme gücüne de sahiptir. 

Pixie’nin size yakışıp yakışmayacağını nasıl anlarsınız?

Yüz şekliniz size pixie’nin yakışıp yakışmayacağının sinyallerini verir. Eğer yüzünüz kalp ya da oval şekildeyse, yani çeneniz sivri kalıyorsa pixie tam size göre!

Slick Back 

Uzun saçların kullanabileceği en maskülen model olan slick back, saçların geriye tarayarak o şekilde sabitlenmesiyle yaratılıyor. Dilerseniz saçlarınızı ıslak bile gösterebilirsiniz. Slick back’e en çok yakışan bitişlerden biri de bu ıslaklık… 
Slick back modeli nasıl yapılabileceğinizi burada anlattık!

Maskülen saçları dengelemek için…

Gözlerde ya da dudaklarda iddialı oynayabilirsiniz. Slick back ve pixie saç modellerini en sevdiği makyajlar; koyu dumanlı bir gözler ya da kusursuz bir uygulanan kırmızı rujdur. Ancak makyajda sofistike tercihler yapmak önemlidir. Saç kesiminizin ciddi tavrını neon ya da glitter gibi şımarık renk ve dokularla harcamayın deriz.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >