Kısa Saçın Kuralları

Hayatınızda kısa saç sayfasını açtıysanız, bu dönemin hakkını vermeniz için dikkat etmeniz gerekenleri sıralıyoruz.

Saçlarınızı en son ne zaman kestirdiniz? Maksimum bir ay önce mi? Yoksa kırıklarını düzenli olarak aldıranlardan mısınız? Tebrikler! Ancak konumuz, daha, çok daha kısa saç… 2019’un kısa saç modellerinde de en çok dikkat çeken bob’dan hatta pixie’den bahsediyoruz.

Kısa saç bir nimet olduğu gibi külfet de olabiliyor. Kullanım kolaylığı ve hafifliği muhteşem bir lütuf. Diğer taraftan dize gelmez, asi bir yanı da olabiliyor. Eğer aynı dili konuşuyorsanız kısa saçlarınız stilinizin en güçlü destekçilerinden biri olabilir. Aşağıda, kısa saçla ilgili bazı gerçekleri açıklarken dikkat etmeniz gerekenlere de değiniyoruz. İtinayla okuyunuz. 

Kısa Saçta Tarağa ihtiyacınız yok!

Bu size kullanım kolaylığı sunuyor olabilir, evet. Yani saçlarınızı genellikle parmaklarınızla şekillendiriyorsunuz. En iyi ihtimalle sık kıllı bir fırçayla bob kesiminize pürüzsüz bir şekil veriyorsunuz… Bunda bir sakınca yok, ancak parmaklarda var. Saçlarınızı sürekli parmaklarınızla düzeltmeniz bir alışkanlığa neden olabilir. Bu da, ellerinizdeki kirin saç diplerinize temas etme oranını artırır. Saçlarınız çok daha çabuk yağlanır ve ağırlaşır. Siz de eğer yeterince bilinçli değilseniz yağdan kurtulmak için saçlarınızı daha sık yıkarsınız… Saç deriniz kurur ve vücut o bölgeye daha çok sebum gönderir… Saçlarınız artık kendinden yağlı?

Saç Şekillendiriciler Dostunuz!

Dizginlenirken naza gelebilen kısa saçlar için en önemli silahlarınız saç spreyi, wax gibi saç şekillendiriciler oluyor. Ancak bu ürünlerin üst üste çok sık kullanımı ve saç derisinin düzgün temizlenmemesi saçlarınızı çok yorar. Saç şekillendiricilerin yarattığı ağırlıktan kurtulmak için haftada bir defa saç derinizi arındırın. Toni&Guy Arındırıcı Şampuan’ı deneyebilirsiniz. 

Kullanılmış Maskara Fırçasına Şans Verin!

Oraya buraya uçuşan bebek saçlarınız ya da çok kısa saç telleriniz olabilir. Sinirlenmeyin, çözüm basit. Kullanılmış saç fırçasına saç spreyinizi sıkın ve bebek saçlarınızı geriye tarayın. Sabitlemek için üzerine bir tur saha saç spreyi. Bakın bakalım uçuşan saçlarınız bir yere kıpırdayabiliyor mu… 

Kısa Kıvırcık Saçlar!

Bu üç kelime yan yana geliyor, çok da güzel oluyor! Kısa kıvırcık saçları dizginlemek zordur ama bir kere şekle girdi mi onlardan vazgeçmek daha da zor. Boynunuzun zarafetini ortaya çıkaran bu modelden maksimum randıman almak için doğru bir kısa kesime yönelin. Kısa bob ya da omuz hizasında biten lob model ideal.

Çok Kısa Saçlar İçin Doğrusu: Wax!

Pixie gibi çok kısa bir saç modeliniz varsa tercihinizi spreyden değil, wax’tan yana yapın. Bu, saçlarınıza daha dolgun bir doku kazandırıyor ve pixie’nin o heykel-vari havasını destekliyor. Avucunuza yedirip saçlarınıza uygulayabildiğiniz wax’lar saçlarınıza bir sanat eseri olarak yaklaşırken size tam kontrol sağlar. Erkek arkadaşınızın Toni&Guy Şekillendirici Krem Wax’ını bir deneyin deriz.

Kısa Saç Doğal Işıltıyı Sever!

Tıpkı her saçın sevdiği gibi. Kısa saçlarınıza doğal bir ışıltı katmak için duşun son etabında soğuk suyla yıkanın. Bu, sıcak suyla gevşeyen kütiküllerinizi hizaya sokarak daha sıkı bir hal almalarına yardımcı olacak. Meali: Saçlarınız parlayacak.

Kısa saç çabuk uzar!

Kısa saç elbette çabuk uzar… Nedeni, saç köklerinizin oksijene daha hızlı ve kolay doymasıdır. Bu durumda o tuhaf ikilem başlar: Saçlarınızın modeli, ilk kestirdiğiniz gibi değildir? Uzamaya devam mı etmelidir? Yoksa, ilk kesime mi dönseniz? Karar tamamen size ve mevsimin insiyatifine kalmış! 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >