Keskin Hatlı Yüzler için Saç Şekilleri

Hatlarınızı yumuşatacak saç önerileri.

Keskin yüz hatlarına sahip olduğunuzu varsayarsak ifadenizi yumuşatacak saç modellerine yönelmeniz gerektiğinin altını çizmeliyiz. Bu noktada çene hizanızın üzerinde bir saç modeli kestirmeden önce iki kez düşünmenizde fayda var. Zira çene hizasında ve altında biten saç kesimleri -ki saçınızın en kısa tutamından bahsediyoruz- yüzünüzün çevresinde yumuşak bir çerçeve görevi üstlenecektir.

Uzun saçlara sahip olmak sizin için fazla mesai anlamını taşıyorsa, yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterecek bir saç modelini tercih edin. Bu sayede yüzünüz daha ince ve uzun gözükecek.

Omuzda biten bir modeli kullanırken saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp düzleştirebilirsiniz. Bu sayede saçlarınız elmacık kemiklerinizi kapatarak hatlarınıza yumuşaklık katar. İkinci bir alternatif olarak, saçlarınıza hafif dalgalar katarak kullanabilirsiniz. Bu sayede yine istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. Hafif dalgalar yaratmak içinse Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey’i saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Kakül kestirmeyi düşünüyorsanız yuvarlak ve katlı modelleri deneyin. Kakülünüzün kenarlarının orta kısımlardan daha uzun olmasına dikkat edin. 

Topuz yaparken, yüzünüzü çerçeveleyen birkaç tutamı serbest bırakacak bir modele yönelin. Eğer sıkı bir topuz yapmayı düşünüyorsanız yine yüzünüzü uzun göstermesi adına düşük yerine tepeden topuz modellerini deneyin. Böyle modellerde ise saçınızı sabitlemek için Orta Tutuşlu Saç Spreyi’nden yardım alabilirsiniz.

Saç
Saç Şekillendirme
Saç modelleri
Saç Stilleri
Keskin Hatlı Yüzler İçin Saç Stilleri
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >