Kakülün Dört Hali

Kakülün dört halini sizin için derledik.

Saçlarınızı kakül kestirmeden önce düşünmeniz gereken önemli noktalar var. Bunlardan biri yüz şekliniz diğeri ise saç uzunluğunuz. Peki, size en uygun olan kakül modeli hangisi biliyor musunuz?

Perçem

2000’lerin başlarının en trend saç modelini hatırlayın. Çoğu kişide perçem görüyorduk değil mi? Bunun bir nedeni perçemin neredeyse her yüz tipine yakışması ve istenilen her boyutta kullanılabilmesi aslında. Örneğin saçınız Emma Stone gibi omuz seviyesindeyse, perçeminizi elmacık kemiklerinizin biraz altında olacak şekilde kestirebilirsiniz. Kısa saçlılar için önerimiz ise perçemini kaşın kaş hizasında kestirmeli. Bu boyut toplu saça da çok yakışıyor.

Mikro

Vintage görünümlerden hoşlanıyorum ama aynı zamanda kendi tarzımı da ortaya koymalıyım diyorsanız, mikro kaküller tam size göre. Perçeminizin en fazla alnınızın ortasına geldiği bu model, yüz hatlarınızı daha fazla ortaya çıkarıyor. Emma Watson ve Emma Roberts bu saçı tarzına en iyi uyarlayan isimlerden.

Uzun


Uzun kaküller, uzun saçlı kadınlar için en ideal olanı diyebiliriz. En öndeki saçlar kaş hizasına yandakiler ise çenenin altına kadar uzanıyor. Bu model, uzun saçlıların yanı sıra yüz şekli kare veya ters üçgen olanlara da çok yakışacak türden. Dakota Johnson’ın 75. Altın Küre Ödülleri’ndeki saç modelinden ilham alabilirsiniz. Biz çok seviyoruz!

Tek Parça

Sıra, alnı kaplayan tek parça halindeki kaküllerde. Bu kakül özellikle oval yüz şekline sahip olanlara çok yakışıyor. Kerry Washington ve Chrissy Teigen bu modeli çok iyi taşıyanlardan! Düz saçlıysanız saçınızı toplayarak kullanabilirsiniz. Böylce yüz hatlarınızı daha fazla ortaya çıkartabilirsiniz. Ayrıca kıvırcık saçlılar için de çok havalı bir model. Zendeya ve Rita Ora’nın stiline göz atabilirsiniz.

Kakül
perçem
kısa kakül
uzun kakül
Kakul Modelleri
Bangs
bangs trends
bang style
hair style
hair trend
how to wear bangs
kakül nasıl kullanılır
kakül çeşitleri
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >