Isınan Havalarda Kakül Pişmanlık Mıdır?

Doğru adım atarsanız, değildir.

Kakül çoğu zaman soru işareti yaratır. Belirli bir boydan sonra dizginlemesi zordur. Kare ya da oval yüzler biraz temkinli yaklaşırken, üçgen ve uzun yüzlerin kurtarıcısı olur. Kaş hizasından sonra ondan vazgeçip vazgeçmeyeceğiniz güne karar vermenin vakti gelmiştir. Eski boyuna geri mi gelmelidir; yoksa biraz daha uzayıp kakül mertebesinden emekli mi olmalıdır? İşte bahsettiğimiz soru işaretleri bu soruların sonunda belirir. Fakat en mühim sorulardan biri, havalar ısınmaya başladığında ortaya çıkar: Sıcak günlerde kaküllü olmak bir işkence midir? Bu risk alınmalı mıdır?

Öncelikle, kakül modelinize karar vermeniz gerekir. Eğer blok halinde kaşların üzerine inen, sık bir modelse, işiniz daha kolaydır. Çünkü seyrek kaküller, terden nemlenen alnınıza yapıştığında kendini daha çok belli eder. Fakat seyrek kaküllerin alnınıza yapışmaması için aslında yapmanız gereken, o bölgenin nemlenmesini önlemektir. Bunun için transparan bir pudra işinizi görür ve oradaki yağı ve teri emer. Kağıt ya emiciler de aynı işleve sahiptir.

Özel bir gece öncesinde çok yoğun bir aktivite yapmanız da metabolizmanızı artıracağı için sürekli terlemenize neden olur. Eğer kaküllerinizin alnınıza yapışmamasını istiyorsanız, sizi terletecek aktivitelere, en azından önemli bir günde ara veriniz.

Kakül
Saç kesimi
Saç modeli
Saç Trendleri
Saç Stili
Hair Cut
hair bangs
Bangs
how to style bangs
kakül nasıl şekillendirilir
kakül nasıl kullanılır
hair do
hair trends
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >