Hangi Elbiseyle Hangi Saç Modeli

Saç ve elbise ilişkisi.

Mevsim itibariyle havuz başı kokteylleri ve dışarıda yapılan etkinliklerin-partilerin sayısı git gide artacak ve birçoğunuz ne giyeceğinize karar vermeye çalışacaksınız. Bu sefer ön hazırlığınızı yapmayı ihmal etmeyin. Çünkü bu karar son güne bıraktığınız bir proje ya da ev ödevine benzemez. Tabii, seçtiğiniz kıyafetin yanı sıra nasıl bir saç modeli istediğinize karar vermek de başlı başına bir iş. Biz şimdilik ikisini tek bir potada eritip işinizi bir zerre daha kolaylaştıralım. 

Katılacağınız etkinliğin şıklık dozu abartıdan uzak ve sade ise Allison Williams gibi beyaz ve örgü bir elbise tercih edebilirsiniz. Günlük hayata da kolaylıkla adapte edilebilecek bu elbise, özellikle gündüz saatlerinde gerçekleşecek etkinlikler için ideal. Saçınızı ise yine elbiseyi bütünleyecek bir şekilde yarım atkuyruğu yapabilirsiniz. 

Renk kullanmaktan ve ışıltıdan korkmuyorsanız Diane Kruger’ın pembe ya da Naomi Watts’ın pastel mavi tonlarındaki ışıltılı elbise modellerine bir şans verebilirsiniz. Diz altında biten bir elbise modeli giyerken vücut tipinizi de göz önünde bulundurun. Eğer boyunuz kısa ise bu tip elbiselerde diz üstünde biten modelleri tercih edin. Elbisenin yeterince gösterişli olduğunu hesaba katarsak saçlarınızın da daha minimalist bir modelde olması gerektiğini unutmayın. 

Söz konusu ilkbahar olunca desenleri göz ardı etmek neredeyse imkansız. Çiçekli veya kalpli… Bir doz romantizmi kıyafetinize eklemeyi ihmal etmeyin. Eğer Harley Viera Newton ya da Suki Waterhouse gibi saçlarınızı açık bırakmak istemezseniz, örgü modellerinden de destek alabilirsiniz. 

Kaia Geber, Sara Sampaio ve Jessica Hart’ın kıyafetlerine baktığımızda ise metalik detaylara yöneldiklerini görüyoruz. Bu noktada aksesuar kullanımını minimuma indirip tamamen yapıştırılmış bir atkuyruğu modelinden ya da geriye yatırılmış ıslak saç modellerinden birini seçebilirsiniz. 

Yenilikçi olmayı seviyorsanız Kate Bosworth’un seçtiği elbise modeline de bir şans verebilirsiniz. Nostaljik bir his uyandıran bu elbise için siz de saçlarınızı düz kullanabilirsiniz. Nostalji hissinden haz etmiyorsanız Christopher Kane, J.W. Anderson ve Dior’un farklı kesimdeki elbise modellerine de göz atabilirsiniz. 

Saç
Saç Şekilleri
Saç modelleri
Saç Şekillendirme
Saç Stilleri
Saç ve Elbise
Moda
Stil
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >