En Zorlu Saç Boyu: Ara Boy

Ara boy saç modelini havalı şekilde kullanmak için 3 önerimiz var.

Yazın saçlarınızın tam bir baş belasına dönüşemeye meylettiğini biliyoruz. Rapunzel gibi uzun saçların da derdi farklı, kısa saçın da… Önemli olan onu nasıl dizginlemeniz gerektiğini bilmeniz. 

Ancak saç boylarından biri var ki, insana adeta kök söktürüyor: Ara boy. Yani şu, sizi tel tokaların esiri yapan boy. Esasında onunla anlaşmak sandığınız kadar zor değil. Ara boy saçı anlayıp onunla aynı dili konuşmanız kafi. Bu da şu anlama geliyor: Tepeden toplanması zor olabilir. Bu elbette başınızın büyüklüğüne ve saç modeline göre değişiyor. Biz bugün onu küt, yani tepeden toplanmıyormuş gibi kabul ediyoruz. Ara boy saçı kolay ve cool kullanmanız için 3 pratik öneri aşağıda:

Örgü

Saçlarınızın önlerini ya da yanlarını örerek ona kolayca şekil verebilirsiniz. Balıksırtı kilit örgümüz.  İster yatay ister dikey balıksırtı örün… İki direksiyon da yeterince cool seçenekler. Bu model gözünüze düşecek saçları da önlediği için size kendinizi ferah hissettirecek. Arkada kalan saçları TONI&GUY Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey ile şekillendirebilirsiniz. Biraz doku katın, parmaklarınızla karıştırın ve denizden yeni çıkmış etkisi yaratarak örgülerinizle birlikte otantik bir görünüm elde edin. 

Ensede topuz

Ensede topuz kadar kolay bir saç model yok, biliyoruz. Nitekim kendisi ara boy saç modelinin en iyi arkadaşlarından da. Öndeki saçlarınızı ortadan ya da yandan ayırın. Dilerseniz ince dişli bir tarakla pürüzsüz bir şekilde tarayıp TONI&GUY Yüksek Tutuşlu Saç Speyi le sabitleyebilirsiniz de. Daha sonra saçınızı ensede topuz yapın. Tel tokaları saklamanız bu cool görünümü güçlendirecek, tavsiyemizdir.

Geriye yatırın 

Arkadaki saçlarını tepeye çıkmıyorsa, tepedeki saçlarınızı geriye yatırın! Son yılların en havalı saç modellerinden olan ‘slick back’, yani geriye yatırılmış ıslak saçı deneyin. Saçlarınızı ıslattıktan sonra geriye doğru tarayın (ıslatırken kolaylık sağlaması için sprey şişesine koyduğunuz sudan yararlanabilirsiniz). Tarama işlemini düz tabanlı bir fırçayla yapabilirsiniz. Başınızın yanında bulunan saçları iyice taradığınızdan ve düşmeyeceklerinden emin olun. Ardından TONI&GUY Şekillendirici Sprey Wax’ı avuçlarınıza yedirin ve saçlarınızı parmaklarınızla geriye doğru tararmış gibi yarıştırmaya ve sabitlemeye başlayın. Hazırsınız. 

 

TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >