En İyi Günlük 5 Saç Modeli

Pratik ve şık.

Günlük hayatta nasıl saç modelleri tercih etmeli, nasıl her daim şık görünmeli? Şehrin koşuşturmalı temposuna ayak uyduran en iyi 5 saç modelini sizin için sıraladık.

Burgu Topuz Nasıl Yapılır?

Hem ofis hem hafta sonu stilinize rahatlıkla adapte edebileceğiniz bu modelin yapımı da hayli basit. İnce bir tarak yardımıyla tam ortadan ayırdığınız saçlarınıza 10 cm uzaklıktan Gösterişli Hacim Veren Kuru Şampuan’ı sıkın. Saç diplerinize iyice yedirin. Sonrasında saçlarınızın ön kısmından iki tutam alıp ve burgu olarak saçınızın arkasında sabitleyin. Arkada kalan saçlarınızı ense hizasında topuz yapın. Hazırsınız!

Bohem Dalgalar Nasıl Yapılır?

Saçınızı şekillendirmeye başlamadan önce yıpranma ve kırılmayı önlemek için Isıya Karşı Koruyucu Sprey’i uygulayın. Sonrasında orta tutamlarda ayırdığınız saçlarınızı kalın bir maşaya sarın. 5 saniye beklettikten sonra bukleleri açın. Sonrasında saçlarınızdaki dalgaların formunu koruması ve belirginleşmesi için Bukle Belirginleştirici Sprey sıkın. Ve dalgalarınızı hafifçe açar gibi birbirinden ayırın. Son olarak saçınızda kalan ön tutamları arka tarafta sabitleyin.

Kurdele Topuz Nasıl Yapılır?

Minnie Mouse topuzu olarak da nitelendirilen kurdele topuz saç modeli de alternatifleriniz arasında. Yapımı meşakkatli gibi görünse de doğru uygulanan birkaç adım sayesinde kısa sürede bu saç modeline kavuşmak mümkün. İlk olarak saçlarınızın ışıltılı ve ipeksi bir görünüme kavuşması için Parlaklık Verici Serum’u uygulayın. Sonrasında saçlarınızın iki ön tarafından aldığınız tutamları arkada ince lastik toka yardımıyla toplayın. Yapılan küçük topuzu iki tarafa ayırır gibi yaparak gevşetin ve açık kalan saçlarınızdan ince bir tutam alarak iki yana gevşettiğiniz topuzun arasından geçirin. Son adım olarak Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi ile saç stilinizi sabitleyin.

Hacimli At kuyruğu Nasıl Yapılır?

Hem eğlenceli hem de pratik modelleri arasında yer alan bombeli atkuyruğunun yapımı da hayli basit. Hafifçe yukarıdan atkuyruğu yaptığınız saçlarınızın tokaya yakın yakın kısmına tarak yardımıyla krepe etkisi verin. Sonrasında bombeli kısmın bitimini tekrar lastik toka ile bağlayın. Aynı krepe işlemeni tekrar uygulayıp, yine toka ile bağlayın. Ekstra Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi’nden de yardım alarak saç modelinizi sabitleyin.

Mısır Örgü Nasıl Yapılır?

Pratik bir şıklığa çıkan en kolay yol kuşkusuz ki örgü modelleri… Rutin bir model yerine daha yaratıcı bir saç stili peşindeyseniz mısır örgü tam size göre. İlkokul yıllarında genelde annelerin uyguladığı bu saç modeli, günlük hayata da transfer olmaktan çekinmiyor.  Nasıl yapacağınız konusuna gelirsek… Saçlarınızı tam ortadan iki kalın tutama ayırın. Sonrasında saçınızın sağ tarafından ince bir parça alarak sol tarafa doğru atın. Sonrasında bu işlemin aynısını tam tersi yöne uygulayın. Saçlarınızın bitene kadar bu rutinde devam ettiğinizde örgünüzü tamamlayacaksınız. Bu sene hayli trend olan esnek örgü modellerine de ayak uydurmak isterseniz, örgülerinizi biraz gevşetebilirsiniz. Esnek Tutuşlu Saç Spreyi ile de stilinize son dokunuşu yapmayı unutmayın.

Saç
Saç Şekillendirme
Saç modelleri
Saç Stilleri
En İyi Günlük Saç Modelleri
Kurdele Topuz
Burgu Topuz
Bohem Dalgalar
Hacimli Atkuyruğu
Mısır Örgü
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >