7 Saç Tüyosu

Tüyo vermeye devam ediyoruz.

Saçlarınızın daha sağlıklı ve çekici görünmesi için geçen hafta burada listelediğimiz tüyolara devam ediyoruz. 

* Saçlarınızın daha dolgun görünmesi için başınızı öne eğerek kurutun. Eğer kurutma makinesi kullanmayacaksanız ve özel bir davete katılacaksanız önce saçın kurumasını bekleyin, ardından Gösterişli Hacim Veren Kuru Şampuanı’nıza saç diplerinize uygulayın.

* Saçlarınızın daha az kırılmasını fakat hala feminen görünmesini istiyorsanız, lob kesimi tercih edebilirsiniz.

* Kırık demişken… Bir buçuk ya da iki ayda bir saçlarınızın uçlarından aldırmak saçlarınızı daha hızlı değil, daha sağlıklı uzatacağı için uzun vadede kesilecek saç boyu kısalır. Yani, saçlarınız sağlıklı bir uzunluğa daha kısa sürede ulaşmış olur. 

* Saçlarınıza düzleştirici uygularken saçınızın ipeksi bir yumuşaklığa gelmesi için çok sık dişli kuaför taraklarından yararlanın. Saç tutamını tarar gibi tarağı saçınıza geçirin ve düzleştiricinin üzerinde konumlayın. Ardından düzleştiriciyi ve tarağı senkronize şekilde aşağı kaydırın. Düzleştiriciden önce Isıya Karşı Koruyucu Sprey uygulamayı unutmayın.

* Yüzünüz kare şeklindeyse katsız kesimlere yönelin. Böylece yüzünüzü daha geniş göstermemiş olursunuz.

* Fönden sonra saçınıza çok fazla ürün uygulamayın. Kısa sürede yağlanmasına yol açacaktır. Bu da ağırlaşan ve sönük görünen bir saç anlamına gelir. 

* Saçınızı ne kadar sık yıkarsanız, o kadar çabuk yağlanır. Saçın kendi kendini beslemesi için ona zaman tanımaya çalışın. 

Saç tüyosu
Saç Bakımı
Saç modeli
Saç Stili
saç ipuçları
uzman önerisi
hair care
hair tips
hair style
hair trends
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >