2019’un En Trend Küt Saç Modelleri

Trend olmasına asla şaşırmayacağınız küt saç modellerini ‘hatırlıyoruz’.

Küt saçlara karşı mesafeliyseniz kötü haber. Küt saçın modası hiç geçmiyor. Geçmesi de zor. Saçları olduğundan daha sağlıklı ve gür gösteren bir model olması en büyük etkenlerden biri. Kullanımı da oldukça kolay. Hızla kuruyor; birkaç tarak darbesiyle düzeltilebiliyor. Bazen toplanmıyor ama olsun, zaten toplamaya da gerek olmuyor... 

Küt saçın söz konusu özelliklerine burada detaylarıyla değindik. 

Geçtiğimiz yıl en çok tercih edilen küt saç modellerini aşağıda sıralıyoruz. Küt saçın uygulama özgürlüğü onu farklı tarzlarda kadınların kendilerine uyarlayarak kullanmasına imkan veriyor. Aşağı indikçe neyden bahsettiğimizi anlayacaksınız. 

Ombre Küt Saç

Renk geçişleriyle ışıltı ve hacim illüzyonu yaratan ombré saç rengine yalnızca uzun su dalgalarında değil, kısa küt saçlarda da bolca rastladık.  Bu iki en popüler saç opsiyonu adeta yıldızlar takımı! Eğer cilt alt tonunuz sarıya yakınsa altın sarısına; cilt alt tonunuz pembeyse platine geçen bir ombré tercih edebilirsiniz.

Yarım Toplanmış Küt Saç 

Yarım at kuyrukluya da topuz küt saç, saçın üst kısımlarını toplayıp altlarını açık bırakmak anlamına geliyor. Biz saçın iki taraftan topuz yapıldığı versiyonları çok seviyoruz! Hafif dağınık ve gelişine toplanmış versiyonlar garip bir şekilde çekici!

Renkli Küt Saç

Renkli saçların şaşkınlıkla karşılandığı dönemleri geçeli çok oluyor. Küt saç uçlardaki kütlesiyle, boyayla yıpranan saçınızdaki tahribatı gizleyebilir ve boyanın rengini ortaya çıkarabilir. Tabii, boyadan sonra kesmeniz şartıyla... 

Ense Hizasında Küt Saç

Dürüst olalım, küt saçın hakkını en iyi ense hizasındaki boy veriyor. Ancak bu kesim, saç stilistinizin numarasını her ay çevirmenize neden olabilir. Sürekli aynı boyda kalmasını isteyebilirsiniz. Aslında rahat ve yıka-çık bir model olsa da hızlı uzadığı ve modelde kalma konusunda ısrarcı olduğu için kendini biraz naza çekebilir. 

Dalgalı Küt Saç

Küt saçları sürekli düz kullanmak istemeyenler için bir seçenek de dalgalı küt saçlar. Trend olması kaçınılmaz...

Kaküllü Küt Saç

Trend olmasına şaşırmamış olmalısınız? Kakül neredeyse 100 yıldır küt saçın ekürisi. Söz kaküle gelmişken sizi buraya alalım. Kakül konusunda çekimserseniz hazırladığımız rehberle ön yargılarınızı kırabilirsiniz. 


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >