Uzun Saçlılar İçin Bakım Önerileri

Yıkama, kurutma ve şekillendirme yöntemleriyle uzun saçlarınızı mükemmel görünüme ulaştırın.

Saçınızı doğru şeklide yıkayın

Saçınızı ne sıklıkla ve ne şekilde yıkadığınız saç sağlığınız için çok önemli. Saçınızı fazla yıkmak saçınızı yıpratıp nemini azaltabilir. Dolayısıyla saçınızı her gün değil haftada üç veya dört kez yıkamaya özen göstermelisiniz. Öncelikle duş sırasında iki kere şampuan yaparak saçınızı tüm kirden arındırın. Ardından saçlarınızın yumuşaması için krem kullanın. Saçlarınız dış etkenlerden dolayı kuruyup yıpranabilir. Daha canlı saçlara kavuşmak için yapmanız gereken, hafta bir kere krem yerine Yıpranmış Saçlar İçin Yoğun Onarıcı Saç Maskesi uygulamak. Bu arada size ufak bir ipucu! Saçınızı yıkamadığınız günlerde Canlandırıcı Kuru Şampuan kullanarak taze bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tarama ve kurutma yönteminize dikkat edin


Pürüzsüz bir görünüm için öncelikle saçlarınızı hafifçe tarayıp tüm karışıklıklardan kurtulun. Saçlarınız düzse bir fırça yardımıyla dipten uca doğru tarayarak kurutun. Böylece saçlarınızın daha düz ve uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Dalgalı veya kıvırcık saçlılara önerimiz ise Doğal Saç Buklesini Belirginleştiren Sprey uygulamaları. Başınızı öne eğerek kurutmak saçınıza daha fazla hacim kazandırıyor, hatırlatalım.

Işıltı kazandırın


En son adım olarak da Göz Alıcı Parlaklık Verici Serum kullanarak, saçlarınıza ışıltı kazandırıp elektriklenmeyi elektriklenmeyi önleyebilirsiniz.

Saç Bakımı
saç bakımı önerileri
saç bakımı ipuçları
hair care
hair care routine
hair care tips
hair mask
dry shampoo
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >