Uzun Saçın Kolay Bakımı

Uzun saçlarınıza kolay bakım yapabilmek için verdiğimiz püf noktalarını not edin.

Saç kestirmek genellikle mevsim döngülerinde; ilkbahara ve sonbahara özgü bir ritüel. Kışın ‘uzayan’ saçları kendine gelmesini sağlamak ya da yazın deniz/kum/güneş üçlüsüne yenik düşenleri kendine getirmek için aldığımız bir önlem.

Peki, kışın uzayan saçlar her zaman kesilmeye mahkum mu? Elbette değil. Yeter ki onlara iyi bakın; gerekli ilgiyi verin.

Hijyen rutiniyle başlayalım. Eğer saçlarınıza şekillendirici ürünler uyguluyorsanız, haftada ya da iki haftada bir defa arındırıcı bakım öneriliyor. Toni&Guy Yoğun Arındırıcı Şampuan’ı deneyebilirsiniz. Bu arındırıcı bakımın ardından güçlü bir maskeyle saçlarınızı neme doyurmanızı öneriyoruz. Toni&Guy Keratin Active Teknolojili Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Maske’yi kullanabilirsiniz.  

Saçlarınızı toplarken çok sıkı ve hasar verebilecek modellerden kaçının. Lastik tokalarla yapabileceğiniz agresif modeller (tepede çok sıkı at kuyruğu, çok sıkı balık sırtı örgü) yerine daha narin ve sakin olanlara yönelebilirsiniz. Özellikle ensede, kıskaçlı tokalarla yapacağınız dağınık bir topuzu örnek olarak verebiliriz.

Uzun Saç
uzun saç bakımı
Saç Bakımı
hair care
hair care routine
uzun saç bakım rutini
bakım rutini
Düz Saç
saç maskesi
saç maskesi nasıl kullanılır
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >