Şehre Dönüşte Saç Bakımı

Artık herkes şehirdeyse, saçlara bakım yapma zamanı geldi demektir. Yazın saçlarınızda yarattığı tahribatı onarıyoruz.

Eylül başında olmasa da, sonunda şehire döndünüz kabul ediyoruz. Artık okula da, ofise de hazırız. Enerji depoladık. Ancak, güzelliğimiz tatilde çekiciliğinden bir şeyler kaybetti mi? Mükemmel bronzluğunuzu konunun dışında tutarak konuşuyoruz… 

Yaz bitiminde saçlarınızın geldiği hal çoğu zaman iç açıcı olmuyor. Deniz, kum, klor ve güneş dörtlüsü saç tellerinizin en büyük düşmanlarından. Ancak onlarsız da olmuyor. Tatilin tadı onlarla çıkıyor. Haliyle bize de, yarattıkları hasarı yaz sonunda hiç beklemeden onarmak düşüyor. 

Yazın Saçlarımız Nasıl Zarar Görür? 

Genellikle mevsim geçişlerinde başımıza geldiğini düşünsek de, saç dökülmesi yazın da sık yaşadığımız bir durum. Güneş, hem saç tellerine hem de saç derinize ciddi zarar verir. UV ışınlarına maruz kalan saç köklerinizin tahribata uğradığında saçınızın büyükmek ve sağlıklı olmak için gerek duyduğu hayati besinleri saç uçlarına iletemez hatta depolamakta bile zorluk çeker. Bu, başınıza gelebilecek en beter durumlardandır çünkü direk olarak saçın dibini etkiler. Kökleri kendine yetemeyen saç zamanla dökülür. Ayrıca yazın deniz, klor ve kum gibi dış etkenler saç dibinde birikme yapar. Bu durumda saç derisindeki artıklar düzgün temizlenmediğinde saç köklerine baskı uygular ve düzgün çalışmalarını önler. 

Saçın kalan kısmı olan uzun bölümlerde de güneş kendini gösterir. Saçımızın renginin açılması aslında sağlıklı değildir, saçı inceltir… Güneş saçın zamanla incelmesine ve kurumasına neden olur. Ayrıca klor ve deniz tuzu da saça en çok zarar veren ve adeta katman katman soyan tehlikeli ajanlardandır. 

Yazın saçlarda yarattığı tahribatı nasıl onarabiliriz?

Yaz sonunda ilk olarak ölü saçlarınızdan kurtulun. Saç stilistinizden randevu alarak kırıklarınız için gerekeni yapın. Temiz bir baz üzerinde çalışmak sizi de memnun edecektir… 
Kırıklarınızdan kurtulduğunuz saçlarınıza arındırıcı bir kür uygulamak, ardından onarıcı bir bakımla ilerlemek önemli. Saçlarınızı iki hafta boyunca haftada bir defa TONI&GUY Yoğun Arındırıcı Şampuan yardımıyla tatilin artıklarından arındırmayı deneyin. Saç diplerinizde tahminizden daha fazla ‘şey’le şehre döndüğünüze emin olabilirsiniz. Bu haftaların kalanında TONI&GUY Yıpranmış Saçlar için Şampuan’la ve Bakım Kremi’yle denge sağlayabilirsiniz. 2 hafta sonunda saç bakım rutininize TONI&GUY Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Maske’yi de dahil edebilirsiniz.

TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >