Saçlarınız Siz Uyurken Güzelleşsin

İster gece saçınızda bekletin, ister hemen yıkayın. Bu saç maskeleriyle saçlarınız daha da güzelleşecek.

Biz güzelce dinlenirken, bir yandan saçlarımızın kendini yenileyip onarması çok hoş olmaz mı? Bir kaç pratik tarif ve püf noktası ile saçlarınızı yumuşacık yapabilirsiniz. Merak ettiyseniz, yazımıza devam edin.

Saçlarınızı hem duşta hem de uyurken onarabilirsiniz. Bu işlemleri, yalnızca saç deriniz ve saç uçlarınız için yapabileceğiniz gibi; komple bir bakım için de yapabilirsiniz. Öncelikle duşta yapabileceğiniz saç maskesi rutinlerinden bahsedelim. Tabii ki de yardımcımız, saç ihtiyacınıza göre Babassu Yağı ile Kuru Saçlar için Saç Maskesi ya da Keratin Active Teknolojisi ile Yıpranmış Saçlar için Saç Maskesi. TONI&GUY saç bakım ailesinden hangi maskeyi seçerseniz seçin, uygulamasını aşağıda verdiğimiz şekilde yaparsanız yumuşacık saçlara kavuşmak sadece 10 dakikanızı alacak.

TONI&GUY Saç Maskesi Nasıl Uygulanır?

  1. Her zamanki banyo rutininizin ardından saçlarınızın suyunu sıkın ve  yarım ceviz büyüklüğünde avcunuza alacağınız TONI&GUY saç maskenizi saç dipleriniz hariç olmak üzere tüm saçınıza yedirin.
  2. Parmaklarınızla tüm maskeyi yaydığınızdan emin olun.
  3. Maskeyi saçlarınızda 5 dakika bekletin.
  4. Ekstra etki için sıcak su ile nemlendirdiğiniz bir havluyu maske uyguladığınız saçınıza sarabilir ve 10 dakika daha bekleyebilirsiniz. 
  5. Maskeyi saçlarınızda beklettikten sonra ılık su ile iyice durulayın. Saçlarınızın anında değişimini fark edeceksiniz.

Gece bekletilen doğal saç maskeleri

Gece bekletilen saç maskeleri, saç bakımının yardımcı oyuncularından. Bu maskeleri evde kendiniz kolayca  hazırlayabilirsiniz. Gece maskelerinin esas etki ettiği nokta ise çoğu zaman saç derisini güçlendirme konusunda oluyor. Kırıklarınız ya da saç derinizin kendini güçlendirmesi için siz uyurken saçınızda bekleteceğiniz maskeler aynı zamanda daha parlak ve sakinlemiş saçlara sahip olmanızı da sağlıyor. Bunun yanında, saçınızı uzatma etkileri de var!

Daha bakımlı uyanmak ve haftaya o şekilde devam etmek için aşağıdaki iki tarife göz atın!

Saç kırıklarını onarmak için maske tarifi

Hindistan cevizi ve E Vitamini ampülünden yararlanın. Avucunuz kadar katı Hindistan cevizi yağını bir kaba aktarın, üzerine bir ampül E Vitamini dökün. Isıyla yavaşça sıvılaşacak olan karışımı karıştırın ve saç uçlarınıza uygulayın.

Saç derisini güçlendirme için maske tarifi

Saç derinizi tatlı badem ve zeytinyağıyla şımartın. Kendileri asla eskimeyecek saç dostlarından! Saçı hem uzatan hem de güçlendiren bu yağlar saçınızın nem ihtiyacını karşılar. Bir tatlı kaşığı tatlı badem ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın ve saç derinize masaj yaparak uygulayın.

Uzman önerisi:

Maskeleri uyguladıktan sonra bir boneyle uyumayı unutmayın. Durulama işlemi sırasında, saçınıza su değdirmeden önce TONI&GUY Yıpranmış Saçlar için Şampuan ya da Kuru Saçlar için Şampuan dökün ve geceden saçınızda kalan yağın kabasını alın; hemen ardından su ile köpürtebilir, arındırabilirsiniz.

TONI&GUY BAKIM SERİSİNİ HEMEN SATIN AL!

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >