Saçlarınız için Yiyin
Efektif besinlerle sağlıklı saçlara sahip olun.

Saçlarınızın çok daha sağlıklı ve güçlü olması için ona dıştan olduğu kadar içten de bakım yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Yediğiniz gıdaların kalitesi, tıpkı cildinize olduğu gibi saçlarınıza ve dolayısıyla tırnaklarınıza da etki ediyor. Onları güçlendirmek için gıdaların içinde dikkat etmeniz gereken bazı besin maddeleri hakkında yeterli seviyede bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyor musunuz? Eğer düşünmüyorsanız ya da bilginizi pekiştirmek istiyorsanız okumaya devam ediniz.

Yumurta, saçların güçlenmesi için en önemi vitaminlerden biri olan biotini içeriyor. Saçın kendini onarması ve güçlenmesi için hayati bir güce sahip olan biotin aynı zamanda somonda da bulunuyor.

Enflamasyon öneyici özelliğiyle saç dökülmelerinin önüne geçen omega 3 bakımından da zengin olan somon, bu önemli besin maddesinin doğal kaynaklardan alınabilecek en iyi versiyonudur. Düşük kalorisi ve besleyici içeriğiyle beslenme düzeninize ‘hafif’ bir protein desteği olacak. Salatalarınızı güçlendirmek için leziz bir yol olabilir.

Bu salataların içine dahil edebileceğiniz yeşilliklerden birinin ıspanak olması, salatanın gücünü ikiye katlayacaktır. Zira magnezyum, potasyum, kalsiyum ve demir bakımından zengin olan ıspanak gücün ta kendisi! Son olarak, tüketmesi kolay bir besin hakkında tüyo verelim: Kan dolaşımını artırarak saç foliküllerine oksijen ve besin ögelerinin daha hızlı iletilmesine yardımcı olan tarçınıysa ister yoğurtlu müslinize, ister içme suyunuza ekleyebilirsiniz.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >