Saçınızı Kendi Kendine Kurutmanın İncelikleri

Yaz bitiyor ama biz yine de paylaşalım.

Evet, maksimum birkaç ay daha kaldı! Hatta belki, bir ay! Ya da, iki hafta! Bu süre, yaşadığınız şehrin sıcaklığına göre değişiyor. Bahsettiğimiz, saçlarınıza kurutma makinesi değdirmeme lüksünüz!

Bu, kesinlikle bir lüks. Saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutmadığınızda, onları gereksiz yere ısıl işleme maruz bırakmamış, daha sağlıklı kurumalarına izin vermiş ve yumuşak olmalarına imkan tanımış oluyorsunuz. Şahane. Ancak bu senaryo her zaman mükemmel ilerlemiyor. Çünkü saçlar, kendi kendine kuruduğunda kabarmaya meylediyor. #üzücü

Saçınızı kendi kendine kurutmanın incelikleri şunlar:

Her duşta şampuan kullanmak zorunda değilsiniz. Şampuan saçı hafifleştirir ve doğal yağları yok eder. Saç dibini suyla duruladıktan sonra ortalarına ve uçlarına saç kremi sürün, bekletin, durulayın.

Duştan sonra saçlarınızı taramayın. Bu, ekstra elektriklenme demek. Saç kremi etabında saçlarınızı çok nazikçe (saç ıslakken en savunmasız haldedir) uçlardan diplere doğru tarayın.

Duştan sonra saçlarınızı mümkün olan en nazik şekilde havluyla kurulayın. Daha doğrusu, ıslaklığını alın.

Son olarak uçlarına onarıcı ya da nem verici bir ürün uygulayın. TONI&GUY Işıltı Verici & Elektriklenmeye Karşı Saç Bakım Serumu’nu kullanabilirsiniz.

 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >