Saç Tararken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sadece birkaç kural.

Saçlarınızın sağlıklı ve bakımlı görünmesi için yapmanız gerekenlerden biri doğru taramak. Öncelikle saç tipinize tarak seçimi yapmak çok önemli. Düz saça sahipseniz ince tarak veya geniş fırça kullanabilirsiniz ancak dalgalı veya kıvırcık saça sahipseniz geniş yüzeyli fırçaları tercih etmeniz şart. Bu saç tipi düz saçlara göre daha çok karıştığı için ince taraklarla açmak zor oluyor ve saçınızın daha çok yıpranmasına sebep oluyor. Geniş yüzeyli fırçalar ise kolayca saçlarınızı açabiliyor.

Saçlarınızı nemliyken taramaya özen gösterin. Kuruyken taramanız zamanla kırılmasına ve sağlıksız görünmesine sebep oluyor. Ayrıca saçınızı elektriklendirebiliyor. Eğer kuruyken saçınızı tarama ihtiyacı hissediyorsanız, parmaklarınızdan destek alın. Nazik bir şekilde karışan yerleri elinizle açabilirsiniz.

Saçlarınızı taramadan önce tutamlara ayırıp uçlardan taramaya başlayın. En çok düğümlenen kısım uçlar olduğu ilk olarak uçlardan başlamak daha rahat taramanıza yardımcı olacaktır.

 Tarak ve fırçanızın temizliğe özen gösterin. Düzenli bir şekilde temizlemezseniz üzerinde biriken kirleri saçınıza karıştırmış olursunuz.

Saç Bakımı
saç tarama yöntemleri
hair brushing
brushing
hair care
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >