Saç Maskesi Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Saç maskesini güzellik rutininize dahil edin.

Saçlarınıza bakım yapmanın en keyifli yollarından biri de saç maskeleri. Saç maskesi yapmayı bir alışkanlık haline getirdiğinizde bu ritüel size yalnızca fiziksel olarak değil ruhsal olarak da güzel dönüşler sağlıyor. Genellikle saçları nemlendirmek ve onarmak için uygulanan saç maskeleri saçta en az 10 dakika bekletiliyor. Başlamadan önce vaktiniz olduğuna emin olun yani.

Kullanım amaçlarına göre duşta ya da duştan önce olmak üzere iki farklı şekilde uygulanabilen maskeler, durulanmak üzere formüle ediliyor. Duşta uygulanan maskeler çoğunlukla haftalık nemlendirici bakımlara dahil edilirken; duştan öncekiler daha yoğun bir onarım için saçta 20 ila 45 dakika (hatta belki bir gece boyunca) bekletilebiliyor. Bu maskeler saç diplerine de uygulanarak kökten uca bakım hedefliyor. Duştan önce uygulanan maskeler yağ bazlı, haliyle yoğun kıvamlı olabiliyor. Saç uzatmak için idealler.

Duşta uygulanan maskelereyse zaten aşinasınız. Saçları güçlendiriyorlar ve saçların ortalarından uçlarına doğru uygulanıyorlar. Krem formundaki bu ürünlerden biri de TONI&GUY Onarıcı Saç Maskesi.

Keratin Aktif Teknolojili Onarıcı Saç Maskesi Nasıl Uygulanıyor?

1.Her zamanki banyo rutininizin ardından saçlarınızın suyunu sıkın ve  yarım ceviz büyüklüğünde avcunuza alacağınız TONI&GUY saç maskenizi saç dipleriniz hariç olmak üzere tüm saçınıza yedirin.

2.Parmaklarınızla tüm maskeyi yaydığınızdan emin olun.

3.Maskeyi saçlarınızda 5 dakika bekletin.

4.Ekstra etki için sıcak su ile nemlendirdiğiniz bir havluyu maske uyguladığınız saçınıza sarabilir ve 10 dakika daha bekleyebilirsiniz. 

5.Maskeyi saçlarınızda beklettikten sonra ılık su ile iyice durulayın. Saçlarınızın anında değişimini fark edeceksiniz.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >