Saç Dökülmesine Savaş Açın

Saç dökülmesine karşı alınacak önlemleri sıraladık.

Özellikle Kasım ve Aralık aylarında saç dökülmelerindeki artışın nedeni mevsim değişikliklerinin yanı sıra bu dönemde artan stres ve zaman azlığı diyebiliriz. Bu noktada alınacak saç bakım önlemleri, saç dökülmesini azaltmanın yanı sıra kendinizi de daha iyi hissetmeniz.

Düşük Isılı Fön Kullanımı:

Kışın ıslak saçla dışarı çıkmak bizi sadece grip veya nezleye karşı daha savunmasız hale getirmiyor, aynı zamanda saçların kırılmasına ve koparak dökülmesine neden oluyor. Öbür yanda ise çok yüksek ısıda fön kullanmak da saç derisini kurutuyor. Fön kullanırken TONI&GUY Isıya Karşı Koruyucu Sprey kullanarak ve fönü biraz daha düşük ısıda kullanarak, saçınızın ve derinizin kurumasının önüne geçebilirsiniz.

Duş Gününü Atlamayın:

Evet bazen zamanımız kalmıyor, bazen de üşeniyoruz ama saç yıkama gününü atlamak özellikle kış aylarında saçlara zarar veriyor. Günlük olarak saçları yıkamak saç derisinde biriken kir ve yağın temizlenmesine katkıda bulunarak, yeni çıkan saçların sağlıklı bir deriden çıkmasını sağlıyor. TONI&GUY Yıpranmış Saçlar için Yoğun Onarıcı Saç Maskesi ile saçlarınıza kış aylarında hak ettiği ilgiyi vererek, onların canlı ve sağlıklı görünmelerini sağlayabilirsiniz.

D Vitamini Alın:

Yaz aylarında saçlarımızı besleyen D vitamininden kış aylarında yoğun olarak faydalanmamız ne yazık ki pek mümkün olmuyor. Güçlü ve sağlıklı saçlar için Ekim ayından Mayıs’a kadar de vitamini takviyesi almak başta saçlar olmak üzere, tırnaklar ve eklemler için oldukça faydalı!

Saç Bakımı
saç dökülmesi
hair care
hair loss
maske
saç maskesi
saç maskesi nasıl kullanılır
Isıya Karşı Koruyucu Sprey
Saç Şekillendirme
hair styling
hair style
hair do
Saç modeli
Saç Stili
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >