Saç Bakımınıza Ekleyin: Üzüm Çekirdeği Yağı

Saçlarınızı neme doğurmak ve onarmak istiyorsanız üzüm çekirdeği yağını saç bakımınıza dahil edin.

Üzümü çekirdeğiyle yemeniz size kaç defa söylendi? Muhtemelen çokça… Gelin, nedeninden biraz bahsedelim. Üzümü çekirdeğiyle yediğinizde ağzınıza cevize benzeyen acı bir tat geldiğini hatırlarsınız. Bu tat  aslında, içinde antioksidan barındıran ve enflasyon önleyici doğal bir mucize.

Serbest radikallerle savaşan antioksidanlar cilt yaşlanmasını önlüyor; daha sağlıklı yaş almanıza yardımcı oluyor. Enflamasyon önleyici özelliğiyse vücutta oluşabilecek iltihapları dizginlemeye yardımcı. Ancak üzüm çekirdeği yağının cilt ve elbette saç için en önemli özelliği bir E Vitamini bombası olması. E Vitaminini güzellik evreninde üç harf şeklinde okuyoruz: N-E-M.

Üzüm Çekirdeği Yağı Saçlara Nasıl Etki Ediyor?

  • Yüksek dozdaki E Vitamini içeriği saçlara ihtiyacı olan nemi veriyor. Nemlenen saçlar çok daha sağlıklı görünüyor. Saçlar eskisine göre daha pürüzsüz ve yumuşak oluyor. Güçlenen saçların koparak dökülme ihtimali azalıyor.

  • Üzüm çekirdeği yağını saçlarınıza ısıl işlem uygulamadan önce seyrelterek saçınıza uygularsanız saçlarınızı ısıdan korursunuz. Nasıl seyretebileceğinize aşağıda değiniyoruz.

  • Diğer taraftan üzüm çekirdeği yağı nemi saça hapsettiği için saçların elektriklenmesini önler. Özellile kıvırcık saçların yardımına koşar!

Üzüm Çekirdeği Yağını Saç Bakımınıza Nasıl Dahil Edebilirsiniz?

  • Üzüm çekirdeği yağı çok güçlü bir yağdır. Bu yüzden onu direkt olarak saç dibinize uygulamak yerine saçlarınızın uçlarına uygulamanız tavsiye ediliyor. Hatta mümkünse diğer nemlendirici ajanlarla (yağ, krem ya da maske gibi) karıştırarak uygulamanız daha doğru.

  • Üzüm çekirdeği yapını taşıyıcı yağlarla kombinlemenizi öneriyoruz. Jojoba, Hindistan cevizi, badem yağı gibi saç dostu yağlar üzüm çekirdeği yağınına uyum sağlar. Bu karışımı maske şeklinde bir gece boyunca saçta bekletebilirsiniz.

  • Üzüm çekirdeği yağı ve aloe vera jelini karıştırıp kullanabilirsiniz. Bu karışımı saç uçlarınıza uygulayın ve bir gece uyuyun. Üzüm çekirdeği yağının içeriği güçlü olmasına rağmen dokusu hafiftir. Duruladıktan sonra saçlarınız ağırlaşmaz, yağlı görünüm kalmaz.
     
  • Dilerseniz üzüm çekirdeği yapını seyreltmek için kullanabilirsiniz. Karışımı sprey şişeye koyup saç uçlarınıza sıkabilirsiniz.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >