Saç Bakımınıza Ekleyin: Kayısı Yağı

Daha yumuşak saçlar için kayısı yağını deneyin.

Her şey kararında güzel. Kayısı gibi. Neyse ki bu minik turuncu tüylüyü hem yiyip hem güzellik rutininize dahil ettiğiniz bir senaryoda aşırıya kaçmış sayılmıyorsunuz. Kayısı çekirdeğinin partiküllerini genellikle peeling’lerde, ölü derilerden kurtulmamızı sağlayan bir ajan olarak görüyoruz. Kayısı çekirdeği peeling’leri agresif birer peeling ajanı olsa da, cildi arındırma konusunda oldukça başarılılar. Tabii yine, kararında kullanıldıklarında. Mesela, haftada bir defa… 

Peki, kayısı yağının faydaları neler?

Güzel haber: Kayısı yağını güzellik rutinizde haftada birden daha fazla kullanabilirsiniz. Özellikle kış aylarında! Çünkü kendisi bir E Vitamini, A Vitamini ve antioksidan deposu. Cilt tarafından hızlıca emiliyor ve ağırlık yapmıyor. E Vitaminiyle muhteşem bir nemlendirme takviyesi yaparken A Vitaminiyle yaşlanma karşıtı etki gösteriyor. 

Kayısı Yağı Saçlara Nasıl Etki Ediyor?

Kayısı yağının saçlarınıza etkisiyle nem verme yoluyla oluyor. E Vitamini gücünü saçlarınızda gösteriyor. Saç uçlarınızı onarıp yumuşatıyor; saçlarınızı daha sağlıklı gösteriyor. 

Kayısı yağını saç diplerinize uyguladığınızda egzama, kepek gibi problemlere iyi geldi biliniyor. Kuru saç dibini nemlendiren kayısı yağı saçların da saha sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor. Saçınızın kaşınmasını minimalize ediyor. 

Kayısı Yağını Saç Bakımınıza Nasıl Dahil Edebilirsiniz? 

Kayısı yağını çok hafif bir sıcaklığa getirip saç diplerinize masaj yaparak uyguladığınızda etkisi artıyor. Sıcaklık ve masaj kan dolaşımını artırıyor. Kayısı yağı kan dolaşımı artan saç derisine daha derinlemesine etki ediyor. Saç dibine uyguladığınız kayısı yağını ardından uçlara yedirin ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Dilerseniz bir gece uyuyabilirsiniz.

Kayısı yağını saç akım ürünlerinize de bir damla olacak şekilde damlatıp kullanabilirsiniz. Özellikle saç yağlarına, maskelerine ya da kremlerine damlatabilirsiniz.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >