Kıvırcık Saçlılar için Bakım Sırları

Saçlarınızla küsmek yerine, sıkı bir dostluğa imza atmaya hazır olun.

Genelde kıvırcık saçlara sahip olan kişiler, saç kuruluğundan ötürü şikâyet ederler.  Bu da saç derisinin kepeklenmesine ve dökülmesine neden olur. Fakat bazı bakım teknikleriyle bu tarz sorunlarla başa çıkmak mümkün.  Peki nasıl? Gelin beraber bakalım…

Adım 1: Öncelikle Kuru Saçlar İçin Şampuan ve Saç Kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Banyodayken saçlarınızı kremlemek, duştan çıktıktan sonra daha yumuşak ve ipeksi olmasına yardımcı olacaktır. Fakat duştayken saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamamaya gayret için, zira saçlarınızı kurutacaktır. Genelde ılık su tercih etmeyi unutmayın.

Adım 2: Önceleri haftada bir sonrasında ayda iki kez olmak üzere Yeniden Yapılandırıcı Maske’yi saçlarınıza uygulayın. Duştan çıktıktan sonra nemli saçlarınıza bir ceviz büyüklüğünde aldığınız Yeniden Yapılandırıcı Maske’yi saçlarınıza yedirin. Sonra sıcak bir havluyla saçlarınızı kabatın ve 7-8 dakika bekletin. Bekleme bittikten sonra saçlarınızı sadece durulayın ve çıkın. Bu işlem saçlarınızın nem kazanmasına yardımcı olacak:

Adım 3: Saçlarınızı kuruttuktan sonra, nohut büyüklüğünde aldığınız Parlaklık Verici Serum’u saçlarınıza uygulayın.

Bu işlemlerin yanı sıra, gerekli C vitamini, E, B6 ve B12 vitaminlerini gıdalar yoluyla aldığınızdan emin olun. Sonrasında saçlarınızın olumlu yolda değişiklik gösterdiğine şahit olacaksınız. 

Saç
Saç Şekillendirme
Saç Stilleri
Saç modelleri
Saç Bakımı
Kıvırcık Saçlar İçin Saç Bakımı
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >