İşlem Gören Saçlar İçin Acil Servis

Çeşitli sebeplerle yıprattığınız saçlarınızı en kısa zamanda eski formuna kavuşturun.

Saçınızın canını en son ne zaman yaktınız? Ya da bunun farkına vardınız? Size kötü bir haberimiz var: Bunu yapmak oldukça kolay. Gündüz dışarıda geçirdiğiniz birkaç saat bile, saçınızın yıpranması için kafi. Merhaba, güneş ve hava kirliliği!

Diğer taraftan, sizin bilinçli şekilde yaptığınız muhtemelen saçınızı güzelleştirme motivasyonuyla onun ömründen yediğiniz müdahaleler var. Maşa, çok sıcak kurutma makinesi, düzleştirici, fön ve saç rengi açıcılar gibi. Eğer başınızın üzerine çalı süpürgesine benzer saç telleriyle gezmek istiyorsanız, az önce saydığımız işlemler nezdinde lütfen elinizi korkak alıştırmayınız. 

Yoksa bunu çoktan yaptınız ve pişman mısınız? Çözüm önerilerimizi aşağıda sıralıyoruz. Okumaya devam edin.

Saçınızı kesin/kestirin. Artık size bile hayrı olmayan cılız ve ölü saçlarınız inanın güzel görünmüyor ve görünmeyecek de. Üstelik onlardan kurtulduğunuzda da işiniz bitmiyor...  Ağırlıklarınızdan arının. 

Kesim aşamasından sonra asıl bakıma muhtaç bölüm, sağlıklı ve ölü saçlarınız arasında can çekişen o “kısmen yıpranmış” saçlar. Tüm bakımı onlar üzerine yoğunlaştıracağız.

Bu bakım sırasında ısıl işlem ya da saç açıcı hevesleri yok. Saç açıcı hevesleri neler mi? Mesela, platin sarı saç.

Saçınızı çok fazla yıkamanız bu yeniden yapılanma döneminde önerilmiyor. Saçınızı yıkadığınız su zaten sert ve saçınızı yıpratıyor. Bir de bu rutine aşırı yıkamayı da eklediğinizde saç derinizin pH’ını bozuyor, saçlarınızın daha da kurumasına neden oluyorsunuz.

Duşa girdiğiniz değerli zamanlarda kullandığınız ürünlere gelirsek. Onarıcı bir bakımın vakti geldi. Keratin içerikli saç bakımı ürünleri yıpranmış saçlar için önerilen yegane kurtarıcılar. TONI&GUY Keratin Aktif Teknolojili Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan, Saç Kremi ve Maske’yi denemenizi öneririz. Şampuan ve saç kremini iki günde bir, maskeyi de haftada iki defa saç uçlarınıza kullanabilirsiniz. Diğer günlerde saçlarınızı yıkamayacağınızı hatırlatalım.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >