Daha Kalın Saç Telleri İçin Bu 8 Tüyoya Kulak Verin

Mevsim geçişinde aklınız incelen saçlarınızdaysa... Daha kalın telli saçlar için derliyoruz.

Sonbaharda saçlarınızın dökülmeye meylettiğini biliyoruz. Telaşlanmayın! Saçlarınızı gürleştirme yöntemlerini burada derledik. Şimdi sırada, saçlarınızın daha gür ve kalın gösterme tüyolarımızda! Aşağıda maddeliyoruz.  

Kuru Şampuanınızı Farklı Şekilde Kullanın 

Güzellik dünyasının en büyülü keşiflerinden olan kuru şampuanı yalnızda ‘pis’ saçlarınızı temiz göstermek için değil, temiz saçlarınızı dolgun göstermek üzere de devreye sokabilirsiniz. Kuru şampuanların formülündeki pudra saç telleri arasındaki sürtünmeyi artırır bu da saçın elektriklenmeden hacimli gözükmesine yardımcı olur. 

Saçlarınıza Krepe Atın    

Saçlarınızın diplerine ince uçlu bir tarakla nazikçe krepe atın, ardından krepenin önündeki saçları arkaya doğru tarayarak kamufle edin. 80’lerden fırlamış gibi görünmemeye gayret ederek, kararında krepelerle saçlarınızı daha hacimli gösterebilirsiniz. 

Saçlarınızı Ense Hizanızda Ya Da Daha Kısa Kestirmeyi Deneyin

Bob ve lob modelin saçlara verdiği gür görünümü kimse görmezden gelemez! Uzun saçlar, saç tipi nasıl olursa olsun aşağılara doğru incelmiş ve çatal öatal görülmeye eğilimlidir. Küt modelde saç uçları da aynı hizada ve sağlıklı görünür. 

Saçlarınızı Kuruturken Seramik Bir Fırça Kullanın

Saçlarınıza hacim vermek için elektriklenmeyi önleyen seramik fırçalardan yararlanın. Saçlarınızı, fırçayı aşağı doğru değil, diplerden sabitleyip yukarı doğru kuruttuğunuz takdirde seramik fırça görevini layığıyla yerine getirecektir. 

Saçlarınızın Sağlığını Koruyun

Sağlıksız saçların güçlenip kalınlaşması beklenemez. Günlük ve haftalık bakımınızı ihmal etmeyin. Ayrıca unutmayın, birkaç ayda bir kırıkları aldırıyoruz.

Dermatoloğa Görünün

Eğer saçlarınızın gereğinden fazla inceldiğini düşünüyorsanız bir dermatoloğa görünmeyi unutmayın. Saçlarınızın incelme sebebi hormonal ya da daha ciddi bir durumdan kaynaklanıyor olabilir. 

Saç Diplerinizi Koyulaştırın

Saç diplerinizin koyu olması saçlarınızı daha gür göstererek illüzyon yaratır. Bunun için hem kalıcı hem de geçici yollara başvurabilirsiniz. Kalıcı olarak ombre gibi, degrade geçişlere ne dersiniz? Diplerinizi kendi renginde bırakıp uçlara doğru açılan tonları deneyebilirsiniz. Geçici olaraksa, saç renginizen birkaç ton koyu bir farı saç diplerinize geniş bir far fırçasıyla yedirebilirsiniz. Farka inanamayacaksınız! 

Kaynak Saç Seçeneği...

...mevcut. Ancak saçınız çok açık renkse önermiyoruz. Koyu renk saçlarda daha kolay kamufle olan kaynak saçları boncuk yerine mikro şekilde tercih edebilirsiniz. Boncuk demode.


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >