Sanatın Mücevher Hali

Tasarım harikaları.

Türkiye’nin başarılı takı tasarımcılarından Evren Kayar’la stil ve aksesuar üzerine konuştuk.

 

 1. “Sanatın mücevhere dönüşmesi” sizin mottonuz. İnce eleyip sık dokuyan biri misiniz?
  Evren Kayar koleksiyonlarındaki takılara sadece moda ya da günlük takılar olarak bakmıyorum. Her koleksiyonumda bir konsept üzerine kuruyorum genellikle bu benim yaşam yolumla paralellik gösteriyor. O konseptin içerisinde ilerliyorum. Evren Kayar takıları bazen maskulen bazen feminen ama mutlaka bir konsept ve hikayesi olan takılar diyebilirim.
   
 2. Genelde bir tasarımınızın ortaya çıkması ne kadar zamanınızı alıyor?
  Her koleksiyonun kendi içinde dinamikleri var. Hepsinin kendi malzemesini ve taşını seçtiği gibi her koleksiyonun da kendi süreci oluyor. Bazı koleksiyonlar çok rahat bazıları ise kalıplarda ya da üretimde çok daha sancılı geçebiliyor. Aslına bakarsanız her koleksiyonumda risk alıyorum diyebilirim.
   
 3. Mücevher dünyasında 2016 yılıyla beraber gelecek yeni trendler neler?
  Yine farklı modelleri, farklı tasarımları arayış...
   
 4. Şu ana kadar tasarladığınız en favori mücevheriniz hangisiydi? Bir anısı var mı?
  Bütün koleksiyonlarımı seviyorum ama artık benim klasiklerimden olan Takım Yıldızı koleksiyonunun yeri bende çok başka... Sabah evden çıkarken Takım Yıldızı yüzüklerimi takmazsam bir eksiklik var gibi hissediyorum. Evren Kayar markasının vazgeçilmezi Takım Yıldızları... 
  Bu koleksiyona Londra’da Victoria and Albert Museum ve New York’ta MAD Museum başta olmak üzere başta olmak üzere yurtdışında pek çok adreste rastlayabilirsiniz...
   
 5. Takılar, stil için önemli bir unsur. Saç da öyle. Sizin saçlarınız için uyguladığınız bakım rutinleri var mı?
  Saçlarım konusunda şanslı olduğumu düşünüyorum çünkü hala boyatmadan kullanabiliyorum saçlarımı. Kuaförümün yönlendirmesine göre belli zamanlarda saç bakımı yaptırıyorum... TONI&GUY’ın Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey’ini severek kullanıyorum...  
   
 6. Saçınızı şekillendirirken genelde hangi modelleri tercih ediyorsunuz?
  Atkuyruğu ya da topuz modelini çok kullanıyorum. Gündelik koşuşturma içinde bana hem kolay geliyor hem de saçta atkuyruğunun kadınlarda çok taze durduğunu düşünüyorum.
   
 7. En çok tercih edilen ve imzanız haline gelen kolye ve küpelerinizle mükemmel uyumu yakalayacak saç stili sizce hangisi?  
  Tamamen kişiye göre değişir bence saç konusu ama kendim için şunu söyleyebilirim; sade giyinmeyi ve sade bir saç stilini takılarımın avangart duruşuyla birleştirmeyi seviyorum. 
Evren Kayar
Röportaj
Evren Kayar Röportajı
Mücevher
Takı
Aksesuar

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >