Özlem Süer ile Gelinlik Üzerine

Paris, Milano, Londra gibi şehirlerde tasarımlarını bulabileceğiniz Özlem Süer'in düğün sezonuyla ilgili verdiği tüyolar hayli işinize yarayacak.

İlkbahar – Yaz 2016 sezonu için yarattığınız koleksiyonda ilham kaynağınız neydi?

Son gelinlik koleksiyonumuzun esin kaynağı her biri birbirinden zarif ve özel çiçekler. Koleksiyondaki gelinliklerin isimleri de esinlenildikleri çiçeklerden geliyor; “Blossom”, “Angelica”, “Margarit”, “Camelia”gibi. Aynı şekilde saç ve baş aksesuarları da gelinliğe adını veren çiçekle bağlantılı olarak tasarlandı.

Bir gelinlik seçerken nelere dikkat etmeli?

Gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Elbette gelin adayının hayalini gerçekleştirmek ve onu bu en özel gününde mutlu etmek önemli. Ancak; kişinin vücut tipi, kır düğünü mü salon düğünü mü olduğu, düğünün yapılacağı mekan, kutlama tercihleri (örneğin bütün gece dans edecekse hareket serbestisi fazla olan bir model, ağır bir düğün olacaksa, ona göre bir model gibi) gelinlik seçiminde gözönüne alınması gereken unsurlar var. Başka bir insanın hayalini gerçeğe dönüştürüyorsunuz bir yandan da...

Doğru gelinliğin ortaya çıkmasındaki süreç nasıl ilerliyor?

Gelin adayına en yakışan ve içinde kendini en iyi hissedeceği modeli belirledikten sonra, baştan yapılacak bir gelinlikse; kumaş, dantel, aksesuar gibi kullanılacak tüm malzemeler belirleniyor. Sonrasında da ölçülerin alınmasının ardından provalar başlıyor. Zaman dar olduğunda bir haftada meydana çıkarabiliyoruz ama, tercihen düğünden en az 3 ay önce planlamaya başlamak son dakikaya bırakmaktan her zaman daha iyi. Pek çok gelin adayımız da, koleksiyondan aşık olacağı ve kendine uygun bir modeli kolaylıkla buluyor.

Seçtiğimiz gelinlik ile kullandığımız aksesuarlar arasındaki dengeyi kurmak için ne yapmalıyız?

Gelinlik ile saç ve baş aksesuarları arasında bir denge olmalı elbette ama, ille de görkemli gelinliğe sade duvak, sade gelinliğe görkemli duvak diye bir kural yok. Çok görkemli bir düğünde, her ikisini de çok gösterişli yapabiliriz. Biraz tarz, biraz da düğünün ana konsepti belirliyor bu tercihleri.

Nasıl bir saç modeli istediğimize gelinliği seçtikten sonra mı karar vermeliyiz? Sizin için gelinlik modeli ve saç modeli arasında nasıl bir bağlantı söz konusu?

Saç ve baş aksesuarları gelinliğe asıl kişiliği kazandıran unsurlar diyebiliriz. Gelinliğe uygun saç modeli çok daha bütünleyici olur. Çok ihtişamlı bir gelinlik tercih edildiğinde saç modeline, baş aksesuarlarına ve makyaja gereken önemi vermemek, gelinliğin de eksik sunumu anlamına gelir. Genelde çeşitli topuz modelleri tercih edilse de, çok romantik bir gelinlik modeli seçilmişse, saçları bakımlı bir şekilde serbest bırakmak da etkili olabiliyor.

Gelinlik
Aksesuar
Saç
Düğün
Özlem Süer
Moda
Stil
Gelinlik Modelleri

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >