Kemal Baykar ile Farklı Stillere Özel İpuçları

TONI&GUY Saç Elçisi Kemal Baykar, farklı saçlara özel stil ipuçlarını paylaşıyor

ANAHTAR KELİME: KURUTMA

İnce telli saçlar, genelde yağlanma eğilimi gösterir, bu yüzden kurutma şekli, bu saçlar için büyük önem taşır. Kuvvetli bir fönle, içten yukarı doğru ağır ağır kuruturken, Toni&Guy Prep serisinden Volume Plumping Mousse ile saça köklerden başlayan bir hacim kazandırabilirsiniz. Bu uygulamadan bir gün sonrasında ise, saçları hareketlendirmek için diplere Cleanse serisinden Dry Shampoo uygulanmalı. Yağlanmaya karşı gelebilmek içinse çözüm Toni&Guy Casual: Sculpting Powder'ı istenen yoğunluğa göre saç diplerine dağıtmak ve daha sonra parmak uçlarıyla yapılan nazik bir masajla ürünü tüm saça yedirmek.

HAREKETLİ BUKLELER

Bukleli ya da dalgalı saçların zamanlaması biraz daha farklı; görev duştayken başlıyor. Saç, krem ya da maske yardımıyla yumuşatılmalı, düğümler açılmalı ancak daha sonra kesinlikle taranmamalı. Havluyla bukleleri yumuşakça sıkıştırarak ve şekil vererek nemini aldıktan sonra devreye ilk şekillendirici ürün giriyor: Toni&Guy Casual: Sea Salt Texturising Spray. Bu ürünü kullandıktan sonra saça nüfuz etmesi için mutlaka beklemek gerekiyor, zira saç kendi kendine kurumaya bırakıldığında buklelerini  daha net şekilde ortaya çıkarır. Mutlaka kurutma makinesi kullanılmak isteniyorsa ise, fönün süratini kesecek bir vigo yardımıyla sadece dipleri kurutmak yeterli.

DAĞINIK VE KAYGISIZ

Güzellik dünyasında 'bed hair' olarak anılan, 'geceden kalma' bir görüntü yaratabilmek için parmak uçlarıyla dağınık hareketler yapmak, ayna karşısında gerçekten de fazla vakit geçirmemek gerekiyor. Bu görünüme ulaşmak için iki üründen yardım alınabilir: Toni&Guy Prep serisinden Volume Plumping Mousse ve Casual serisinden Flexible Hold Hairspray. Bu spreyin en önemli özelliği saçı sertleştirmeden dolgunluk ve hareket kazandırması. Daha pratik bir çözüm arayanlarsa, yataktan kalkıp sadece saç spreyiyle şekil verebilir.

SERUM TAKVİYESİ

Mat saç tellerine kuruyken uygulanan serumlar, anında etki göstererek kesin sonuç veriyor. Bu etkiyi elde etmek için, Toni&Guy Glamour serisinden Serum Drops ya da Classic serisinden Shine Gloss Serum'dan birkaç damla kullanmak yeterli. Avuçta ısıtılan serum, parmak uçlarıyla saça dağıtıldığında geriye son bir dokunuş kalıyor: Bu parlaklığı saça hapsetmek. Glamour serisinden Firm Hold Hairspray, güçlü tutuculuğu sayesinde saatler boyu etkisini kaybetmiyor. Neme doymuş saçların parlaklığı ise başka hiçbir yerde bulunmaz; bu sebeple en az iki haftada bir profesyonel bakım yaptırmak ya da yoğun bir maskeden yardım almak şart.

KORUMA EKİBİ

Fön ısısı, dış etkenler ve hava kirliliği, saç tellerini yıpratabiliyor. Düzenli olarak fönle kurutulan saçların bu konuda önlem alması şart. Toni&Guy, fön öncesi uygulanan, durulanmayan nemlendirici kremi Leave-In Conditioner'la saçı dipten uca kadar korumaya alıyor. İstenen yumuşaklığa göre, yeterli miktarda ürün nemli saça sürülüyor ve daha sonra devreye kurutma makinesi giriyor. Elektriklenen saçlar, menüye yine Prep serisinden Smoothing Detangler'ı ekleyebilir. Not: Herhangi bir elektronik aletle ilgilenmeyen, sadece nem takviyesi yapmak isteyen kuru saçlar da bu iki üründen rahatlıkla faydalanabilir. 

Kemal Baykar
Hacim
İnce Telli Saç
Yağlanma
Tutuş
Fön
Yumuşaklık
Bakım
Elektriklenme
Bukle

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >