Nasıl Yapılır?: Evde Saç Kırıklarını Almak

Kırıklarınızdan kendi kontrolünüzde kurtulun.

 “Nasıl yani? Saçımı şekillendirme bile zorken bir de kırıkları da mı kendim keseceğim?” düşüncesindeyseniz, sizi bu yazımız ile ikna etmeye geldik. Bu işlem sırasında kendinizden emin olmanız ve kendinize güvenmeniz gerekiyor. Evde saç keserken ister ıslak ister kuru saçla çalışabilirsiniz. Ancak uzmanlar, saçınızı kuru kesmenizden yana. Böylece saçın altığı şekli daha net görebiliyorsunuz. 
 
Daha önce çoğumuz, ‘kırıklarını aldırırken’ en az 4 aylık saçından oldu... Buna ‘kuaför hatası’ deyip geçmek de içimize oturdu. Oysa bu işlem o kadar da zor değil ve siz dilediğiniz uzunluktaki yorgun saçtan kendi sorumluluğunuzda kurtulabilirsiniz. 
 
Kuru kesimde iki farklı yol var. Eğer simetri konusunda takıntılıysanız ve titiz çalışmaya hazırsanız, başınızı öne eğin ve makası dik tutarak saçınızı tutup çekme hareketi ile hafif hafif kesmeye başlayın. Bu şekilde uçlarındaki kırıklardan kontrollü şekilde kullanabilirsiniz. Bu işleme iki elinizi de düzgün yönetebiliyor olmanız gerekiyor, aksi halde saçınızı yamuk kesebilirsiniz. 

Kırıklarından almanın bir diğer yolu da, saçınızı örüp aralardan çıkan saç tellerini kesmek. Sağlıksız saçlar kendini bu şekilde belli ediyor ve aralardan çıkıyor. Bu yöntem, saç tutamlarını burarak da uygulayabilirsiniz.  

Kesim işleminden sonra saçlarınıza güzel bir bakım uygulamayı unutmayın. TONI&GUY Keratin Aktif Teknolojili Bakım Maskesi saçlarınıza bu işlemden sonra iyi gelecek. Saç boy ve uçlarına (saç uzunluğunuza ve yoğunluğuna göre) yarım ceviz büyüklüğünde ürünü alıp uygulayın. 5 dk saçınızda bekletin ve derinlemesine yıkayın. 

Yeni ve bakımlı saçlarla güne hazırsınız.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >