Nasıl Yapılır: 60’lar Saçı

Saç spreyi ve ince uçlu tarakla.

“Krepe, krepe, krepe.” Keşke, bu sözcüğü üç kere tekrar ettiğimizde 60’lara ışınlanabilsek... Fakat ne yazık ki, 60’lara uyum sağlamak için zaman yolculuğundan, teknolojiden ve kıyafetlerden daha fazlasına ihtiyacımız var: Saç spreyine ve ince uçlu bir tarağa.

60’lar saçının en kilit detayı elbette krepe. Haliyle bu dönemin saçından bahsederken, lafı kendisinden açıyoruz. 60’lar krepe için başınızın en üstünde kalan saçlarınızın belirli bir boyda olması şart. Aksi halde, 60’lardaki zarafet yerine, 2010’ların arayışlardaki emo’larına dönebilirsiniz.

Saçlarınızın tepelerini yukarı kaldırın ve dibinden itibaren yavaşça krepeleyin. Saçınızın yüzünüze dönük kısmından biraz bırakın; ardından krepeyi düzeltirken bu kısmı da arkaya tarayın ve krepenin pütürlerini gizleyin. Ardından sabitlemek için Yüksek Tutuşlu Sabitleyici Spreyi sıkın. Arkaya doğru oluşturduğunuz bu feminen dolguyu istediğiniz gibi modifiye edebilirsiniz. İster ensenizde atkuyruğu ya da topuzla ister açık saçla... İşte şimdi 60’lardasınız. 

1960 saç modeli
Saç modeli
60lar saç modeli
nasıl yapılır
kabarık saç modeli
krepe nedir
krepe nasıl yapılır
Saç Stili
fasihon
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >