Mezuniyet için En Pratik Saç Modelleri

Mezuniyet saçınız için ilham alın.

Öğrenciler için yılın en heyecanlı dönemi geliyor! Okulların kapanmasına az kalmasıyla beraber, mezuniyet stilinin nasıl olacağı ile ilgili düşünceler başlamış durumda. Durum böyle olunca bize de bu sezonun en trend mezuniyet saçlarını derlemek düştü.

Toplu Saç Modelleri

Öncelikle bizce yaz stiline en uygun olacak modellerden biri örgü. Her elbise tarzına uyarlanabilecek örgüleri hangi modellere uygulayabilirsiniz bir bakalım.

Öncelikle saçınıza Isıya Karşı Koruyucu Sprey sıkarak işleme başlayın. Saçınızı düzleştirip pürüzsüz bir görünüme ulaştırın. Sonrasında saçınızın ön kısmından kalınca bir tutam alıp örün ve saçınızı at kuyruğu yapın. Önlerden ve yanlardan saçlarınızı hafifçe çıkartabilirsiniz. Saçınızı yaptıktan sonra Işıltı Veren Saç Parfümü sıkabilirsiniz.

Topuz ve örgüyü bir arada kullanmaya ne dersiniz? Saçınızı ikiye ayırın. Soldaki saçınızı üçlü ters örgü yapın, sağdakini iste üçlü düz örgü. Örgülerinizin ucuna küçük şeffaf lastik takabilirsiniz. Yaptığınız örgülerinizi elinizle biraz gevşettikten sonra soldaki örgünüzü saçınızın tepesine alıp tel tokalarla tutturun. Diğer saçı da aynı şekilde tepeye alıp tel tokalarla tutturun. Örgülerinizin uçlarını gizlemeyi unutmayın! En sonda da Esnek Tutuşlu Sabitleyici Sprey sıkabilirsiniz.

"Saçımı örgü yapmadan toplamak istiyorum" derseniz de önerimiz havalı bir at kuyruğu. Diplerinize Canlandırıcı Kuru Şampuan sıkıp hacimli bir hava kazandırın. Sonrasında saç boylarınıza Deniz Tuzu Etkili Sprey sıkıp ellerinizle saçınızı şekillendirin. Enseden biraz yukarıda olacak şekilde at kuyruğunuzu yapın. Tokanın üzerine saç sarabilmek için toplamadan önce bir tutmanın dışarıda bırakın. Saçınızın tepesini biraz kabartıp yanlardan da saçlarınızı çıkartın. En son da Esnek Tutuşlu Sabitleyici Sprey sıkabilirsiniz.

Açık Saç Modelleri

Su dalgası her zaman için kurtarıcı ve şık bir model! Bu yüzden mezuniyet için de oldukça ideal. Saçınıza Isıya Karşı Koruyu Sprey sıkıp ardından Deniz Tuzu Etkili Sprey uygulayın. Önce ellerinizle şekil verin ardından maşa yapın. Burada önemli olan nokta saçınızın doğal dalgalara sahip olması. Dolayısıyla saçınızı maşaya biraz aralıklı sarmanız gerekiyor. Maşa işleminiz bittikten sonra bir fırça yardımıyla saçlarınızı iyice açın.

Salık saçınızı örgüyle birleştirmek isterseniz, saçlarınıza Deniz Tuzu Etkili Saç Spreyi ile şekillendirip tek yandan kalın bir örgü yapabilirsiniz. Gösterişli bir saç aksesuarıyla tutturduğunuzda şıklığınız ikiye katlanacak. Unutmayın bu sezon saç aksesuarları çok trend!

2018 mezuniyet trendleri
Mezuniyet İçin Saç Modelleri
mezuniyette hangi saç stili yapılır
mezuniyet töreni
mezuniyet töreni için saç stilleri
2018 mezuniyet saç modelleri
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >