Kusursuz Fön Nasıl Yapılır?

Kabartmayın!

Fön hepimizin kurtarıcısı. Bu teknikle saçlar çok daha kusursuz ve parlak görünüyor. Hele bir de düz olduğunda kendini çok daha iyi gösteriyor. Kendinize fön çekmekse biraz zor. Fakat hesaplı bir yöntem.

Saçlarınıza fön çekmeye başlamadan önce fönün çalışma şeklini öğrenmeniz kilit nokta. Fön, nemli saça çekilir ki saç, içindeki suyun buharlaştırılma sürecinde istenen şekle sokulabilsiniz. Bu esnada saçı fırçaya dolarsanız ve makineyi üzerinde bekletirseniz dalgalı fön olur… Biz bugün düz fönden bahsedeceğiz.

Duştan çıktınız. Saçınız nemli. Hemen şekillendirici ya da düzleştirici bir ürün uygulayarak bu buharlaşma işleminde destek alın. TONI&GUY Şekillendirici Sprey Wax işinize yarayacaktır.

Daha sonra saçınızı ısıdan koruyacak TONI&GUY Isıya Karşı Koruyu Sprey kullanabilirsiniz. Hazırlık sürecinden sonra saçınızı hızlıca kurutun ama biraz nemli kalmasına dikkat edin.

  • Başlamak istediğiniz bölgeyi ön plana çıkarın ve kalan saçları klipslerle saçınıza tutturun. Bu sayede kolay çalışabilirsiniz.
  • Saçı fırçaya dolayın; dışa doğru gelirken makineyi dik tutmaya özen gösterin. Bu işlemi iki defa yapın.
  • Ardından düzleşen saçınızı parmağınıza dolayıp o şekilde tutturun. Kendiniz çalıştığınız için serbest bırakırsanız kafanız karışabilir ve kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Bu işleme tüm saçınızda devam edecek; hatta daha da pürüzsüz olması için bir kere daha tekrarlayacaksınız. Unutmayın, saçınız kabarmamalı!
  • Son etapta TONI&GUY Yoğun Işıltı Veren Serum uygulayabilirsiniz.
Saç
Saç modelleri
Fön
fön nasıl çekilir
kusursuz fön
pürüzsüz fön
düz fön
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >