Kısa Saçları Şekillendirme Yöntemleri

Sandığınız kadar zor değil.

Uzun saça sahip kadınların, saç şekillendirme konusunda fazla alternatife sahip olduğunu biliyor ve kabul ediyoruz. Fakat eğer bir değişiklik yoluna girip saçlarınızı “pixie” olarak nitelendirdiğimiz kısa modelde kestirdiyseniz saç şekillendirme konusunda yine de alternatifleriniz var. Son zamanlarda da hayli rağbet gören pixie cut modelinde nasıl saç modelleri tercih edebilirsiniz, gelin beraber bakalım.

Geriye yatırın: 

Islak görünümlü, geriye yatırılmış saçların bu yıl en popüler trendler arasında olduğunu zaten daha önce de söylemiştik. Tahtını başka bir saç modeline devretmemeye kararlı modeli uygulamanız hiç de zor değil. Öncelikle saçlarınız eğer dalgalıysa Isıya Karşı Koruyucu Sprey uygulayıp, ince bir tarak yardımıyla saç düzleştiriciniz ile hafifçe düzleştirin. (Üzerinden bir kat geçmeniz yeterli olacaktır.) Sonrasında saçlarınızı geriye doğru tarayarak dört ya da beş basım Şekillendirici Sprey Wax’ı saçlarınıza uygulayın. Bu sayede saçlarınız sert bir görünüme kavuşmadan ıslak bir stile sahip olacak. Son adım olarak saçlarınızın formunu koruması için Ekstra Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi’nden yardım alabilirsiniz. 

Yandan ayırın:

Charlize Theron’un da sıklıkla tercih ettiği bu modeli uyguladığı modeli yakın kadraj altına alalım. Saçlarınız eğer çok kısa ise Şekillendirici Krem Jöle yardımıyla şekillendirebilirsiniz. Öncelikle elinizi hafif ıslatıp nemli bırakmanızda fayda var. Sonrasında avcunuza aldığınız Şekillendirici Krem Jöle’yi saçlarınıza iyice yedirin ve ön kısmını istediğiniz taraftan ayırın. Sabitlemek için ise Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi’nden yardım alabileceğinizi unutmayın. 

Önlerini kaldırın:

Daha yaratıcı ve değişik bir saç modeli denemek istiyorsanız, fırça yardımıyla saçlarınızın ön katlarına geriye doğru dalga modeli uygulayabilirsiniz. Bu modelin daha kalıcı olmasını istiyorsanız Man koleksiyonundan Şekillendirici Krem Wax – Doğal Mat Etki’den yardım alabilirsiniz. Islak saçlarınıza da uygulayabileceğiniz Şekillendirici Krem Wax’ı avcunuza alıp, elinizde iyice ısıtana kadar ovuşturun. Ellerinizde saçlarınıza iyice yedirin. Sonrasında saçlarınızın ön kısmındaki uzun katlarınızı fırçanıza dolayarak geriye de doğru fön ile sabitleyin. Saçınızın kalan kısımlarını ise aşağı doğru fönleyerek düz bir görünüme sahip olmasını sağlayın. Daha doğal bir saç stiline sahip olacağınız için son adım olarak Esnek Tutuşlu Saç Spreyi’ni saçınıza 20 cm mesafeden sıkın.

 

Saç
Saç Şekillendirme
Kısa Saç Şekillendirme
Pixie Cut
Saç modelleri
Saç Stilleri
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >