Kabarık Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Kabarık, çekici ve feminen aslan saçını yaratmak için izleyebileceğiniz yolları sıralıyoruz.

Aslan saçı dediğimizde gözünüzün önüne gelen ilk görüntü ne oluyor? Kabarık saçlar, değil mi? Tam isabet.

Sonbahar/kış 2019 defilelerine bakılırsa aslan saçlar farklı formlarda karşımıza çıkıyor olacak. Giambattista Valli’nin yandan yatırılan dalgalı saçları, Michael Kors’un ortadan ikiye ayrılıp tepede basık bırakılan kabarık bukleleri ve Oscar de la Renta’nın romantik aslan saçı yorumu en güzel örneklerinden.

Yani, düz değil, bukleli ve dalgalı saçların kabartıldığı bu dönemde bol miktarda krepeye maruz kalacaksınız. İnce dişli bir tarak, maşa, ısıdan koruyan bir saç ürünü ve elbette sabitleyici spreyiniz hazırsa, başlıyoruz.

  1. Saçlarınızı kuruladıktan sonra TONI&GUY Isıya Karşı Koruyucu Sprey uygulayın.
  2. Saçlarınızda maşayla bukleler yaratın. İster sık ister hafif bukleler... Tamamen size kalmış. Bukleleri tamamladıktan sonra geniş dişli tarakla saçınızı tarayın. Ardından başınızı öne eğip saçlarınızı karıştırın.
  3. Geldik krepe etabına! Saçlarınızı tutam tutam ayırın ve dipleri krepe atmaya başlayıp; bu işlem yarısında TONI&GUY Esnek Tutuşlu Saç Spreyi uygulayabilirsiniz.
  4. Krepeleri tamamladıktan sonra saçlarınızın tepesini yine geniş dişli tarakla düzgünce tarayın. Dilerseniz saçlarınızı parmaklarınızla tekrar karıştırabilirsiniz.
  5. Son etapta tekrar TONI&GUY Esnek Tutuşlu Saç Spreyi sıkarak görünümü tamamlayabilirsiniz.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >