METALİK PARÇALAR NASIL GİYİLİR?

Metalik parçaları günlük stilinize nasıl adapte edebilirsiniz?

Loewe, Gucci, Rodarte ve Christopher Kane’in defilelerine göz attığınızda ağırlıklı olarak metalik renklerdeki tasarımlara yer verdiklerini göreceksiniz. Peki, bu trendi abartıdan uzak ve işlevsel bir şekilde gardırobunuza nasıl dahil edebilirsiniz?

Metalik ceketler, etekler, elbiseler ve pantolonlar… Gardırobunuzda yer alan her türlü parça ile bir araya gelebilen metalik tonlarına bir doz abartı eklemek isterseniz payetli modelleri de tercih edebilirsiniz. Örneğin Alicia Vikander, baştan aşağı metalik bir ton tercih etmek yerine, yanına siyahı da alarak payetin gösterişini bir nebze de olsa dengeleyecek bir elbise modelini tercih ediyor. Sofia Coppola ise siyah bir pantolonu, altın ve payetli bir bluz ile tamamlıyor. Eğer daha da iddialı olmak istiyorsanız Kate Bosworth gibi pastel tonlarında görmeye alışık olduğumuz pembeyi seçip iri taşlar ile bir arada kullanılan yorumuna şans verebilirsiniz. 

Ya da Julianne Moore gibi daha basit bir elbise modeline yönelip sadece rengin ön plana çıkmasını da sağlayabilirsiniz. Payet ve metali yan yana görmek istemenize rağmen kullanım alanını kısıtlı tutmak istiyorsanız Agyness Deyn gibi, bu ikiliyi sadece detaylarda taşıyan bir tasarımı seçebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gerekenler; seçtiğiniz parçanın yeterince iddialı olduğunu göz önünde bulundurup aksesuar kullanımını minimumda tutmaya çalışmak. Çanta ve ayakkabı seçiminizde ise kıyafetinizi bütünleyecek parçalara yönelin. 

Metalik Parçalar
Moda
Stil
Metalik Kıyafetler
Dore
Lame
Trend
Metalik Parçalar Nasıl Giyilir

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >