İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞİN 5 KURALI

Mağazalar indirime girdi, haydi alışverişe!

Alışverişin en verimli hali, şüphesiz ki indirim zamanları.  Her ne kadar bu dönemlerde alışveriş yapmak zor olsa da; işinizi kolaylaştıracak bazı taktikler var tabii ki. Neler mi? Beraber göz atalım…

1 – Alışveriş Listenizi Çöpe Atın

Önceden hazırladığınız alışveriş listesi, indirim zamanında kafanızı karıştırmaktan başka bir işe yaramayacak. Bu nedenle alışverişe listesiz çıkın, doğaçlama davranın.

2 – Stratejik Düşünün

Mağazada gördüğünüz çoğu şey ilginizi çekecek, biliyoruz; blazer’lar, pantolonlar, gömlekler ve ayakkabılar... Sakın onların büyüsüne kapılmayın ve stratejik düşünmeye çalışın. Dolabınızda yer alan kıyafetleri ve ihtiyacınız olmayan parçaları almamaya odaklanın.

3 – Terziye Gitmekten Çekinmeyin

Bulduğunuz ve ihtiyacınız olan parça size biraz büyük geliyorsa, terziye göndermekten çekinmeyin. Sadece ufak değişiklikler yapılacak diye istediğiniz kıyafeti almaktan vazgeçmeyin!

4 – Rahat Giyinin

Dar ve sıkı kıyafetlerle alışveriş yapmak size tam zulüm gibi gelecektir. Bu nedenle rahat ve hızlı hareket edebileceğiniz parçalar giymeye özen gösterin.

5 – Takviminizi Dikkatli Oluşturun

İndirimlerin cazibesine kapılıp, alışverişi hızla tamamlamaya çalışmayın. Çünkü acele ettiğinizde kötü kararlar verebilir, sonrasında pişman olacağınız kıyafetlerle eve dönebilirsiniz.

İndirim
İndirim Zamanı
Moda
İndirimli Alışverişin Kuralları
Alışveriş

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >