Hafta Sonu Kaçamağı Valizi

Bu kaçamak için hazırlayacağınız valizle ilgili ipuçlarını yazımızda okuyabilirsiniz.

Yoruldunuz, şehrin stresinden sıkıldınız, bir molayı hak ettiğinizi düşünüyorsunuz ve küçük de olsa bir tatil yapmak istiyorsunuz değil mi? Öyleyse bir hafta sonu kaçamağının tam zamanı. Bu kaçamak için hazırlayacağınız valizle ilgili ipuçlarını yazımızda okuyabilirsiniz.

Hafta sonu kaçamağı yaparken ya da uzun hafta sonu tatiline giderken normale göre daha küçük bir valiz hazırlarız. Buna doğru orantılı olarak yanımıza alacağımız eşyaların da küçük boy ya da sayıca daha az olması gerektiğini unutmayalım. 

Tatile giderken zaten hepimizin bildiği ve uyguladığı bazı kurallar var. Bu kuralları biz daha sıralamadan hatırladığınıza eminiz ama unutma ihtimalinize karşı yine de yazalım. 

Seyahat boy ürünler kullanın.

Boşu boşuna yer kaplayacak ebatta ürünler tercih etmenize gerek yok. Seyahat boyu ürünler size kaçamağınızda yeterli olacaktır. Seyahat boy şampuan ya da seyahat boy cilt bakım ürünleri… Size kısa tatilinizde gerekecek tüm ürünlerin mini boylarını kolayca bulabilirsiniz. Yerden tasarruf etmiş olacaksınız.

Güneş kreminizi unutmayın.

Tatilinizin en önemli aktivitelerinden biri denize ya da havuza girmek ve güneşlenmek olacağı için güneş korumanızı ihmal etmeyin. Kısa tatilinizden dönüşte sizi rahatsız edecek güneş yanıklarıyla uğraşmak istemezsiniz. Bize güvenin. 

Makyajınızı minimumda tutun.

Sıcakta zaten minimum makyaj yapma taraftarıyız, size de bunu öneriyoruz. Bu sebeple yanınızda koca bir makyaj çantası taşımanıza gerek yok. Makyajınızda tercih ettiğiniz en temel bir kaç ürünü çantanıza eklemek size yeterli olacaktır. Maskara, birkaç renk ruj belki bir kapatıcı… Muhtemelen tatil sırasında makyaja ihtiyaç duymayacaksınız bile.

Ne kadar az kıyafet, o kadar boş alan.

Üzgünüz ama 2 sezondur giymediğiniz ve “Tatilde giyerim” dediğiniz o elbiseyi bu tatilde de giymeyeceksiniz. Valizinize mümkün olduğunca az kıyafet koymaya özen gösterin. Bir şort ile farklı farklı kombinler yapabilir, uçuş uçuş bir elbiseyle günü kurtarabilirsiniz. Ne olur ne olmaz diye ince bir kazak ya da ceket almayı da ihmal etmeyin. Fakat uzun kollu gömlekler ya da jeanlerle çantanızı doldurmaya gerek yok. 

Aksesuarlara yer açın.

Kıyafetlerden açtığınız yere, aksesuarlarınızı koyun. Şapkanızı, güneş gözlüğünüzü, mayolarınızı, belki küçük bir havlu, kitaplar ve fotoğraf makinanızı… Kolyeler ve küpeleri de unutmayın deriz. 

İşte şimdi kısa kaçamak için hazırsınız! 

weekend getaway
hafta sonu
hafta sonu kaçamağı
tatil valizi
Yaz
Summer
hafta sonu tatili
summer style
summer trends
Yaz Stili
yaz modası
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >