GARDIROP DETOKSU

İhtiyacınız olmayan parçalardan kurtulmaya hazır mısınız?

Gardırobunuzda yer kaplayan kıyafetlerden ne kadarını kullanıyorsunuz? Hepsini mi, yarısını mı yoksa çeyreğini mi? Muhtemelen şu an sahip olduğunuz her parçayı gözünüzde canlandırmaya çalışıyorsunuz ve hatta eve gidince gardırobunuza bakmayı planlıyorsunuz. 

İlk aşamada kendinizle yüzleşmeyi başarıp gardırobunuzun karşısına geçtiğinizi varsayalım. Şimdi kullanmadığınız kıyafetlerden gerçekten kurtulmaya hazır mısınız? Cevabınız evet olmalı. Zira gardırobunuzda boşuna yer kaplayan kıyafetleriniz gerçekten de kullandığınız kıyafetlerin önüne geçiyor ve onları sıkıştırarak buruşmalarına neden oluyor.

Nereden başlamalısınız? “İlla bir yere giyerim.” diye kendinizi bin bir zorluklarla ikna ettiğiniz fakat asla giymediğiniz ne varsa gardırobunuzdan çıkarın. Mümkünse aynı acımasızlığı çanta ve ayakkabı koleksiyonunuz için de uygulayın. 

İkinci aşamada size bol veya küçük gelen parçalardan kurtulamaya odaklanın. Üçüncü aşamada ise artık giyilecek mecali kalmayan ama inatla giymeye devam ettiğiniz parçalara son defa veda edin.

Geriye kalan parçalar arasında ise son altı aydır veya bir yıldır giymediğiniz “ama ya giyersem?” diye tuttuklarınızı eleyin. Tabii bunu yaparken de gerçekten de ihtiyacınız olmadığını bildiğiniz parçaları da atılacaklar listenize ekleyin.

Bu kadar ayıklamanın ardından kıyafetlerinizi ne yapmalısınız? Haliyle çöpe atmanız söz konusu değil. Kıyafetlerinizi bağışlayın veya arkadaşlarınıza hediye edin. Bu sayede gardırobunuzda süs olarak duran kıyafetlerin bir çoğu yeniden kullanılmaya başlayacaktır.

gardırop detoksu
gardırop temizliği
yaz temizliği
kıyafet temizliği
kıyafet detoksu
Minimalizm
minimalist
Style
Trend
Fashion
Moda
Stil

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >