Sonbahar/Kış Couture 2020 Saç & Makyaj Görünümleri

Couture defilelerinde bu sezon güzel saç ilhamları dikkat çekiyor.

Trendlere ve marjinalliğe dair sofistike ilhamlar arıyorsanız size bir tüyomuz var: Instagram’dan uzak durun ve gözlerinizi Moda Haftaları’na çevirin. Hatta onlarda da titiz olun; hepsine bakmayın. Couture Haftaları’nı didik didik edin. Mesela önünüzde taze pişmiş bir adet mevcut: Hemen geçen hafta gerçekleşen Sonbahar/Kış Couture 2020.

Trend 1: Kabile

Bolca saç spreyi ve krepe yalnızca 80’leri değil kabile saçlarını da niteliyor. Gelişine kabartılan saçlar, bolca spreyle sabitleniyor; ‘doğaya ait’ bir doku için aralara gelişigüzel örgüler serpiştiriliyor ve sprey sıkılıyor... Victor&Rolf ve Guo Pei defilelerine göz atın. Eğer saçlarınızı kabartarak bu sürreal akıma ayak uydurmak isterseniz TONI&GUY Hacim Verici Köpük imdadınıza yetişecektir.

Trend 2: Pixie

Dior defilesi, güzellik detayları adına pek cüretkar adımlar atmadı. Koyu göz makyajının yanı sıra ayrıca pixie’nin en naif hallerinden birini gördük: Soğan kabuğu saça çok yakışıyor. 

Trend 3: ...Glitterland...

Schiaparelli. Nefes. Kesiciydi. Tıpkı bu cümle gibi. Glitter’ı saçınızın neresinde arzu edersiniz? Saçınızın arkasında? Kaküllerinizin ucunda? Yoksa, dudaklarınızda mı? Valentino örneğinde, kaşlarınızın ve göz kapağınızın arasında kalan bölge, blok halinde de gördük; dilerseniz bir de orada deneyin? Glitter’ı çıkarırken nazik bir mendile ya da micellar suya ihtiyacınız olabilir. Kendileri inatçıdır... Simple Micellar Yüz Temizleme Mendili ya da Simple Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi’ni kullanabilirsiniz. 

Trend 4: Ekstravaganza!

Givenchy’de bir böceğin kıvrımlarını andıran saç tasarımları, Schiaparelli’de zincir ve uçlarındaki takma tırnaklarla yaratılan sahte kaküller... Görmeseniz ve yalnızca gözünüzün önüne getirseniz bile hayal aleminden fırlayan sürreal tasarımlar olduğu anlıyorsunuz, değil mi? 

Trend 5: Cornrow

Hem Beyoncé, Rihanna gibi ünlülerin sürekli kullanıyor olması hem de kullanım kolaylığı nedeniyle cornrow’ların popülerliği törpülenemiyor. Unutamıyoruz. Şimdi bu ateşi bir de Couture defileleri harlıyor. Jean Paul Gaultier defilesine bir göz atın deriz. 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >