PVC'ye Chanel Yorumu

Bu sezon görecek miyiz?

Güney Fransa’da şelaleleri, yirmi beş kilometre uzunluğundaki nehri ve dağlarıyla ününe ün katan Georges du Verdon, geçtiğimiz hafta Chanel defilesiyle Paris’in göbeğinde yer alan Grand Palais’deydi. Modellerin dağlardan akan şelalelerin gölgesinde, bir nehrin üzerine kurulmuş platform üzerinde yürüdüğü bu defilenin izleyicilerine nasıl bir görsel şölen yaşattığını açıklamaya kelimeler yetersiz kalabilir.

E tabii defile alanı bile bu kadar nemli olunca saç kabarmalarına, kıyafetlerin ıslanmasına karşı önlemler, koleksiyona da net bir şekilde yansıdı. Chanel’in bu soruna çözümü oldukça basit ve bir o kadar yaratıcı. Yıllardır balıkçıların kullandığı şapkaları, pançoları, şapkaları, eldivenleri ve kapüşonlu kazakları transparan PVC ile günümüze uyarlayarak hem modellerin saç & makyajının bozulmasının önüne geçmiş hem de kıyafetlerin görünürlüğünün azalmamasını sağlamışlar.

Bu arada dize kadar uzanan, küçük topuklu PVC’lerin tamamlayıcılığını göz ardı etmek mümkün değil gibi… 

Defilenin dikkat çeken unsuru saçlara gelirsek... PVC’den saç aksesuarı olur mu demeyin Karl Lagerfeld’in saç tasarımcısı Sam McKnight’a göre gayet olur!

Modellerin saçlarını enseden at kuyruğu şeklinde topladıktan sonra at kuyruğunun bir kısmını iki tarafı delik olan PVC bir çubuktan elektrikli süpürge (evet, elektrikli süpürge) yardımıyla geçiren McKnight, bu görünümü bir de PVC balıkçı şapkaları ile tamamlamış.

Chanel’in saça getirdiği bu yeni yorumun sokaklara ineceğinin sinyalleri ise şimdiden verildi gibi çünkü herkes bu saç modelinin aslında evde de kolayca yapılabileceğini konuşmaya başladı.

Bu kış saçlarımızı yağmurdan korumak için PVC tüplerin yardımına sığınabiliriz gibi duruyor! Bu modeli denemek isterseniz TONI&GUY Kabarma ve Elektriklenmeye Karşı Durulanmayan Krem ile saçınıza şekil verebilir ve sabit kalması için stilinizi TONI&GUY Yüksek Tutuşlu Sabitleyici Sprey ile tamamlayabilirsiniz!

Chanel
Karl Lagerfeld
paris fashion week
Style
Runway
trends
hairdo
runway hair
podyum saçı
paris moda haftasi
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >