İlkbahar/Yaz 2019 Paris Couture Moda Haftası İhtişamı

İlkbahar 2019 Paris Couture Moda Haftası’ndaki defilelerde neler gördük?

İlkbahar 2019 Couture defileleri, geçtiğimiz günlerde Paris’te gerçekleşti. Her yıl birbirinden yaratıcı ve şık tasarımların boy gösterdiği podyumlarda bu sene de dünyaca ünlü markaların şovlarını izledik.

Chanel, Givenchy, Maison Margiela, Christian Dior, Arman Privé, Iris Van Herpen bu moda evleri arasında akla ilk gelenlerden. Ve elbette, en ihtişamlılarından...

Hepsi birbirinden parlak, renkli, cesur, ağır ve ‘büyük’. Fakat bu sene couture tasarımlar her zamankinden biraz daha farklı. Podyumlardan gördüğümüz kadarıyla, önümüzdeki İlkbahar, çok daha ‘eğlenceli’ ve cüretkar tasarımlarla karşılaşacağız. Özellikle de renkler ve tavır konusunda.

Metalik dokuyu pantolon takımlara taşıyan Armani Privé’den, aynı soğuk ve maskülen takımları file maskelerle yumuşatan Christian Dior’a bu yıl da takım elbiselerin dolaplardaki yerini sağlamlaştıracağını görmüş olduk.

Öbür yandan bol fırfırlı ve volanlı elbiselerini feslerle ters köşeye yatıran Giambattista Valli’nin feminenliği elden bırakmadığı koleksiyonunda özellikle saç aksesuarları dikkat çekti.

Görkemli boyutlardaki rengarenk elbiselerin üzerine devasa boyutlarda mesajlar yerleştiren Viktor & Rolf tasarımlarıyla Instagram’da mutlaka karşılaşmışsınızdır. Çünkü hiç de gözden kaçacak gibi değiller. Kullanım pratikliği tartışılır olsa da Viktor&Rolf için bu yıl Paris Haute Couture Moda Haftası’nda güçlü bir mesaj verdi diyebiliriz.

paris couture week
Moda Haftası
Fashion
haute couture
couture defile
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >