Sonbahar Kaçamakları

Renkleriyle büyüleyen yerler.

Şehrin koşuşturmacasında çoğu zaman mevsimlerin tadına varamıyoruz. Değişen yaprak renklerinin güzelliğine, güneşin kış gelmeden son kez içimizi ısıtmasına... Siz de önümüzdeki günlerde şehirden kaçmanın kolay ve kısa yollarını arıyorsanız, listemize göz atın ve rotanızı ona göre çizin.

İşte sonbaharı doya doya yaşayabileceğiniz yerler…

Atatürk Arboretumu: Atatürk Arboretumu İstanbulluların, şehirden uzaklaşmadan rahat nefes aldığı ve aynı zamanda doğanın güzelliğinin tadını çıkarabilecekleri yerlerin başında geliyor. İçinde yer alan gölü, ağaçların göldeki yansımasının güzelliğine hayran kalmamak ise mümkün değil.

Ormanlar: Belgrad Ormanı, Atatürk Orman Çiftliği, Karadeniz Ormanları, Kaz Dağları. Oksijene doyup, doğada yürüyüş yapmanın yanı sıra Instagram’ınız için birbirinden güzel kareleri yakalayabileceğiniz yerler başında geliyor.  Hafta sonunu doğayla içiçe geçirmek için mükemmel plan.

Yedigöller: Bolu’ya bağlı Yedigöller, her daim güzel ama sonbaharda ayrı güzel. Adından da anlaşılacağı üzere yedi tane gölden oluşan bu milli parkta kamp yapma imkanı da mevcut.

Abant Milli Parkı: Bolu’ya bağlı olan bir diğer güzellik ise Abant Milli Parkı. Abant gölü çevresinde kurulu olan bu parkta doğayla haşır neşir olmak tüm stresinizi atmanıza yardımcı olacak.

Safranbolu: Aslında zaman ayırabiliyorsanız, sonbahar şehirlerde de güzel yaşanabilir. Hele ki Safranbolu gibi Unesco koruması altında olan bir şehre ulaşımınız varsa. Bu güzel şehrin evleri sonbahar renkleriyle mükemmel bir uyum içinde olunca hem şehre hem mevsime hayran kalmak çok kolaylaşıyor.

mekanlar
keşif
sonbaharda gidilecek yerler
safranbolu
abant
yedigöller
atatürk arboretumu
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >