Yoga Makyajı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Şaşkınlığınızı anlıyoruz. Bu yüzden de yoga makyajı nedir hemen açıklıyoruz.

Evet, hayat sürprizlerle dolu. Yoga makyajı da onlardan biri. İlk duyduğunuzda kulağa yoga esnasında yapabileceğiniz bir makyaj gibi gelse de, hayır maalesef durum bu değil.

Yoga makyajı, bu egzersiz ve meditasyonun cilde olan faydalarını baz alarak geliştirilen bir makyaj türü. Yani yoga esnasında değil sonrasında nasıl göründüğünüze odaklı.

Yoga Makyajı Nedir?

Yoga makyajında hedefiniz ışıltılı bir cilt. Bu sebeple yoga makyajı yapılırken ışıltı ve nem dozu yüksek ürünler kullanılıyor. Ürün formüllerinin hafif ve cilde nefes aldırabilen yapıda olması da önemli.

Yoga Makyajı Nasıl Yapılır?

1. Cilt bakımınızı kendi temizlik ve nem rutininize göre yaptıktan sonra içinde silikon olmayan bir bazla makyaja hazırlayın.

2. Fondöteninizi, serumunuzu ve tercihen likit aydınlatıcınızı karıştırın ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Kan dolayışını artıracak ve daha ışıltılı bir görünüme kavuşacaksınız.

3. Kullanacağınız allık ve kontur ürünlerinin de krem yapıda olması önemli. Hatta gerekirse köpük yapıda olan ürünleri bile tercih edebilirsiniz. Unutmayın ne kadar hafif o kadar iyi.

4. Kaşlarınızı yukarı doğru tarayın ve gür bir görünüme ulaştırın. Şeffaf bir kaş jeli ile kaş modelinizi sabitleyebilir ve hafif nemli bir görünüme ulaşabilirsiniz.

5. Son olarak dudak nemlendiricisiyle ya da çok hafif pigmente sahip bir parlatıcı ile makyajı sonlandırabilirsiniz.

Söylemeden edemeyeceğiz... Doğal ve sade görünen hafif makyajınızla yoga yapmayın tabii.

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >