Tie Dye Makyaj Trendi

Hippilerin ilham verdiği batik desen gözlere geçiş yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde bahsetmiştik, yaz mevsiminin en trend parçalarından biri de tie dye desenli herşey. 90'lı yıllardan ışınlanan bu desen ve renkler şimdi karşımızda başka bir noktada çıkıyor. Gün geçmiyor ki, Instagram akışınızda aşağı doğru kaydırdığınıza yepyeni makyaj trendleriyle karşılaşmayın. Makyajın rötuşlamaktan ziyade bir sanat olarak algılandığı ve herkesin hayal gücünü adeta yarıştırdığı bir dönemdeyiz. Doğrusu bu dönemin hakkını da veriyoruz. Gerek trendleri yaratanlar gerek onları takip edenler olarak...

Son günlerdeyse karşımıza Tie Dye akımı çıkıyor. Yani, batık trendinin gözlere uyarlanan hali. Hippi döneminin alametifarikası olan batik desenler gökkuşağının tüm renklerini tek bir alanda ‘karıştırıyor’. Sonsuz bir pozitivizm denizinin somut hali yani. Renklerin alabildiğine kreatif şekilde kullanımına imkan veren tie dye’ın bu sene başında önce modaya ardından makyaj göz kırparak tıpkı glitter ve unicorn gibi trend sahnesini ele geçirmesi tesadüf değil. 

Gelelim nasıl bir makyaj akımı olduğuna... Göz kapağını baz alan trendde, spiral şeklinde birbirini takip eden farlar görüyoruz. Renkler daha çarpıcı olması ve için genellikle neon tonlarda tercih ediliyor. Farkların kolay karışması ve birbirine bulaşmaması için toz formda kullanılması da mühim. Galeride göz atabilirsiniz. 

Yüzünüzün en hassas bölgesi olan gözünüzdeki makyajınızı yorulmadan temizlemek için Simple Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyici’yi kullanabilirsiniz. 

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >