Siz Neyle Yediriyorsunuz?

Fondöteniniz için cevabınız ‘sünger’se, okumaya devam edin.

Fondöteninizi cildinize yedirirken sünger kullandığınızı tahmin ediyoruz. Şimdi sakince düşünün... Bu sünger kullanma alışkanlığınız, yıllar içinde değişti mi? Muhtemelen. Soruyu daha açık sormamız gerekirse; “Sünger kullanma alışkanlığınız değişti ama süngeriniz değişti mi?”

Cevabınızı merak ediyor ve süngerlerle ilgili dünya çapında gerçekleşen birkaç yenilik haberini vermek istiyoruz.

Öncelikle, kullandığınız o süngerler biraz değişti. Artık yalnızca yumurta formunda değiller; elmas formundan, silikon yapıya, birçok farklı materyal ve silüette karşımıza çıkıyorlar. Bildiğiniz üzere, yüze yalnızca fondöten uygulanmıyor; kapatıcı (ki genellikle göz altına), aydınlatıcı, kontür ve allık adımlarını da pas geçemiyoruz. Söz konusu yumurta ya da su damlası süngerler bu sayılanları kusursuz bir şekilde uygulamaya imkan vermiyordu. Haliyle devreye dümdüz kenarlarıyla ergonomik süngerler girdi ve yüzün her bir kıvrımında dans etmeye başladılar.

Silikon versiyonlarsa çok beğenilmedi. Çünkü, pürüzsüz yüzeyleri ten ürünlerini uygularken yorabiliyor. Süngerlerin, makyaj fırçalarının ve hatta parmak uçarınızın dokusu pürüzlü olduğu için fazla ürünü emip ve ‘doğal’ görünüm verebiliyorlar. Silikon aplikatörlerdeyse teninize ya daha baştan çok az ürün uygulamanız gerekiyor ya da cildinizin, uyguladığınız ürün tamamını emmesine göz yummanız... Kararı size bırakıyoruz!

make up
Makyaj
sünger
beauty blender
beauty sponge
makyaj süngeri
makyaj süngeri çeşitleri
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >